Informacje

God of War: Duch Sparty - recenzja PSP

23 Rafał Dziduch

God of War: Duch Sparty, długo wyczekiwana, druga część przygód Kratosa w wersji na PSP trafiła w końcu do sklepów. Mastermind postarał się w recenzji doradzić Wam, czy warto w nią zainwestować.

God of War: Duch Sparty - recenzja PSP - obrazek 1

God of War: Duch Sparty to piąta z serii, a druga wydana na PSP opowieść o dzielnym Spartiacie, który poprzysiągł zemstę całemu niemal Olimpowi. Ci, którzy grali w God of War: Chains of Olympus doskonale wiedzą już, czego mogą się spodziewać. A co, z graczami, którzy nie widzieli w akcji Kratosa na PSP. Mogę powiedzieć im tylko jedno – nie wiecie, co tracicie.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa Masterminda, którą znajdziecie klikając na powyższy obrazek bądź odsyłającą belkę.

God of War: Duch Sparty - recenzja PSP - obrazek 2

23 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Muradin_07

W sumie tego można było się spodziewać, naprawdę dobrego, jeżeli nie znakomitego, slashera którym jest GoW. Kupić na pewno kupię, tym bardziej że jestem świeżo po CoO i chcę więcej...

Oj tam nie trzeba było na upartego dawać tego minusa... ;D

Odpowiedz
G Scorpio100

Powiedzcie mi, czy długa jest ta gra? Jeśli tak to biorę :P.

Odpowiedz
G Deturis

Najwyższa ocena na gram.pl ? i to jeszcze bóg wojny ją zgarnął :)
To już mam 4 tytuły, dla których warto PSP kupić...

Odpowiedz
Cygi

4-10 godzin, zależy który raz przechodzisz grę.Osobiście - jestem po lekkim szoku, jaki doznałem po przerobieniu Ghost of Sparta.Słyszałem, że twórcy wzięli model Kratosa z GoW 2 i przyznam, że tak w istocie jest.Poza tym plenery Atlantydy i płonąca Kreta (chyba) dają kopa w szczękę.Daję grze 9+/10, ponieważ to już jest co by nie było piąta część.Gdyby to był debiut, byłoby objawienie i oczywiście dycha.Ale nie narzekajmy za dużo tylko grać!P.S.: Free Kevin!

Odpowiedz
G Fatal-X

Awesome :). Bardzo optymistycznie nastawiła mnie ta recenzja do gry, szkoda że muszę jeszcze na nią czekać do poniedziałku...

Odpowiedz
Mastermind

>
> 4-10 godzin, zależy który raz przechodzisz grę.
hm... cztery? chciałbym to zobaczyć :)

Odpowiedz
G Madoc

Ten minus chyba powinien być w plusach.
Jak na razie grałem tylko w demo, ale już jestem zachwycony. Bardzo mi się podoba pewien dodatek, o którym Mastermind nie wspomniał. Trzymając blok i klikając kółko sprawiamy, że Kratos szarżuje na wroga, po czym go łapie w pół i rzuca na ziemię. Siedząc na nim możemy go okładać pięściami lub gdzieś rzucić, a na koniec dobić mieczem. Widać to na drugim screenie. Fajna zabawa, serio.

Odpowiedz
G Gniewny1j

> > hm... cztery? chciałbym to zobaczyć :)
>
> No dobra, jednak 5 godzin.
> http://www.gameanyone.com/PSP/God_of_War_Ghost_of_Sparta.html
>
> Przerobiłem pierwszą od góry video solucję - autor nie szedł na skróty, tylko szukał
> wszystko i wszędzie. Bankowo nie był to jego pierwszy raz, ale jednak można uczciwie
> wyśrubować 5 godzin.
>
> P.S.: Free Kevin!
Ja gram na poziomie spartiata, przeszedłem wszystkie części GoW i mam trochę problemów z ogarnięciem dodatkowego paska z ogniem. Jestem na razie na początku, ale nie wydaje mi się żeby na tym poziomie szło grę przejść 5godzin. No chyba że gra nagle się urywa.

Odpowiedz
Mastermind

> > hm... cztery? chciałbym to zobaczyć :)
>
> No dobra, jednak 5 godzin.
> http://www.gameanyone.com/PSP/God_of_War_Ghost_of_Sparta.html
>
> Przerobiłem pierwszą od góry video solucję - autor nie szedł na skróty, tylko szukał
> wszystko i wszędzie. Bankowo nie był to jego pierwszy raz, ale jednak można uczciwie
> wyśrubować 5 godzin.
>
> P.S.: Free Kevin!
jeny! i tak siedziałeś 5 godzin i oglądałeś? ale zaglądał w każdy zakamarek, znajdował każdy sekret? no i - oczywiście nie przegrał ani razu żadnego stracia. ja kilka przegrałem :)

Odpowiedz
G W1tch3r

Mi przejście całości po raz pierwszy zajęło ok 5-6 h z przeszukiwaniem wszelkich zakamarków na poziomie normal (spartiata bodajże) i za to dałbym 9,5/10. Teraz wziąłem się za God Mode i idzie nieźle. Ogólnie polecam!

Odpowiedz
Cygi

> jeny! i tak siedziałeś 5 godzin i oglądałeś? ale zaglądał w każdy zakamarek, znajdował
> każdy sekret? no i - oczywiście nie przegrał ani razu żadnego stracia. ja kilka przegrałem
> :)
Heh, nie no, nie trzeba 5 godzin pod rząd, solucja jest podzielona na party.Facet wszędzie zaglądał, wszystkie sekrety wyczaił, ale kilka razy zaliczył "You are dead".P.S.: Free Kevin!

Odpowiedz
G Moooras

Nie ma tera większego sensu kupować PSP, zwłaszcza jeśli za rok, czy 2 ma sie pojawić PSP2. Chyba, że nie będzie można na nim odpalać gier z PSP ;/

Odpowiedz
Xsardass

Nie ma sensu kupować psp ponieważ no dobra jest taki god of war,ale skoro on starcza na 4-10 h to ja dziękuję.
Pozatym nie lubie slasherów.

Odpowiedz
G Selv

Jeśli mam być szczery to obecnie jest najlepszy moment na zakup PSP :pOgromna baza gier w które przecież nie gra się dla grafiki.Totalnie bez sensu jest się pakować w nową konsolkę.Używane psp można dostać za 300-350zł

Odpowiedz
G Marekvader

Na początku było z deczka nudnie(chyba za dużo razy przeszedłem demo xD), ale potem było coraz ciekawiej. Muzyka jest bardzo dobra, wiele utworów jest z GoW2, ale rozbroił mnie fakt że niektóre są tak jakby nie z tej gry, bardziej mi się kojarzył Black na PS2. Zguba tery jest bardzo fajnym urozmaiceniem, najlepsze to to że jak porządnie przywalisz przeciwnikowi to jeszcze powoduje ekstra wybuch co ogłusza przeciwników. Co do recki to powiem tylko że autor chyba chciał napisać że te zbroje u przeciwników to rozwalmy właśnie za pomocą tegoż oto wspomagacza:).
Ale to już zwykłe czepialstwo...

Odpowiedz
G Archacus

Pytanie:
GoW DS bardziej przypomina GoW I czy GoW III?

Miałem przyjemność zagrać na PS3 we wszystkie gry za jednym razem (za sprawą trylogii) i o ile I była arcydziełem to kolejne części budziły we mnie coraz większe rozczarowanie. Tak więc, czy i tutaj doświadczymy takiej samej ilości łamigłówek i zręcznościowych rajdów a la PoP?
Czy bardziej spodziewać się płytkiej rąbanki, okraszonej nikomu nie potrzebnymi wstawkami erotycznymi, w której tuż po kilku minutach gry odkryjemy, że fabuła jest tak prosta i banalna jakby pisał ją SAM MISTRZ Uwe Bowl?

Byłbym wielce wdzięczny za odpowiedź, bo ta jedyna wada... cóż jeśli to prawda, to grze nie postawiłbym więcej niż 8. Ale mówię, to tylko mój gust.

Odpowiedz
Mariusz178

Nowy gow wgniata w ziemie, od razu zagralem na poziomie hard zeby szybko sie gra nie skonczyla i mi sie udalo wyrolowac wynik 8h, teraz gram na very hard i jest przehardkorowo(jak zwykle). Natomiast pierwszy gow zajal mi 3,5 godziny na normalu to nowy gow zajmie okolo 5h. Wiec jest to zapowiedziane wczesniej 25% dluzsza gra.Ale po przejsciu okazuje sie ze jest w cholere wyzwan(filmow i galerii) ktore jeszce trzeba odblokowac za zdobyte orby wiec trzeba gowa ograc parenascie razy:D. Wiec nie jest to jak niektorzy mysla gra na 10h bo do gowa zawsze warto wrocic(jedynke na psp przechodzilem ze 20 razy). Jedyne co mnei zmartwilo to to ze czasami sie konsolka zwiesi, 2 razy sie to stalo z czego pierwszy raz w finalowej scenie w koncowym filmiku kiedy jeszce sie nei zapisal stan gry, musialem od nowa przechodzic finalowego bossa grrrr. Aha i jeszcze akumulator strasznie sie szybko wyladowywuje jakeis 2,5 godziny i trzeba juz ladowac. Dla mnie 9,5/10

Odpowiedz
G Gniewny1j

Grę przeszedłem ciężko mi określić ile mi zajęła, ale jedno trzeba przyznać NAJLEPSZA FINAŁOWA WALKA W GOWIE! Tyle mam do powiedzenia i polecam wszystkim :)

Odpowiedz
G Fatal-X

Gra niestety nie jest niemal doskonała jak wskazuje ocena tej recki, przynajmniej w moim odczuciu...jeszcze nie przeszedłem gry, ale już w demie zauważyłem pewne wady w mechanice gry, w full wersji jest ich jeszcze trochę więcej. Chodzi mi o głównie o combat. Ech, no ale jedno mogę powiedzieć już bez wahania.

Gra jest znacząco lepsza od GoW:CoO. Góruje praktycznie pod każdym względem nad poprzednią odsłoną GoW w wersji PSP.

Może napiszę jeszcze coś bardziej szczegółowo jak skończę i przetrawię tę grę.

Odpowiedz
G Kaucz

Hmm PSP się kurzy, może odswieze sobie GoWy i kupie CoO i GoS.

Odpowiedz
G NeMo-PL

oj to trzeba chyba kupić tą grę poprzednia część na psp bardzo mi sie podobała i chętnie wracałem do tego tytułu, bo szkoda mojego PSP co w etui sobie śpi :)

Odpowiedz
G Fatal-X

Hej Mastermind, recenzja była pisana na podstawie przejścia gra na normalu, prawda? Przeszedłeś może grę potem jeszcze raz na jakimś trudniejszym poziomie trudności np Bóg?Chciałbym po prostu wiedzieć czy nie zmieniło to twojego postrzegania gry i czy po tym wystawiłbyś taką samą ocenę.

Odpowiedz