Informacje

Gothic 3 - Quest Pack 4 w polskiej wersji językowej już dostępny

57

Światło dzienne ujrzał kolejny zestaw zadań przeznaczony do gry Gothic 3. Za stworzenie Quest Packa 4 odpowiadają między innymi te same osoby, które pracowały nad Community Patchem.

Gothic 3 - Quest Pack 4 w polskiej wersji językowej już dostępny - obrazek 1

Gothic 3 – Quest Pack 4 PL to, jak sama nazwa wskazuje, to nieoficjalnie rozszerzenie zawierające m.in. zestaw nowych misji w polskiej wersji językowej. Należy zaznaczyć, że współpracuje ono wyłącznie z podstawową wersją Gothic 3 z zainstalowanym uaktualnieniem 1.73 lub 1.74 i nie jest kompatybilne z oficjalnym dodatkiem zatytułowanym Zmierzch Bogów.

Oprócz wspomnianych zadań, po zainstalowaniu Gothic 3 – Quest Pack 4 PL zaobserwujemy także szereg innych modyfikacji. Autorzy postanowili zmienić interfejs użytkownika na ten, który znamy z dwóch pierwszych odsłon cyklu Gothic. Ponadto zadbali, by wirtualny świat bardziej tętnił własnym życiem i w tym celu rozmieścili w inny sposób postacie niezależne. Co ciekawe, zdecydowano się także ulepszyć intro.

Więcej szczegółowych informacji na temat Gothic 3 – Quest Pack 4 PL znajdziecie tutaj. W pracach nad spolszczeniem wzięli udział: Łukasz "RobeN" Abramczuk, Aleksandra "Sathena" Ankiewicz, Szymon "soshman" Socha, Adrian "AdrianWir" Sadowski, Robert "ww3pl" Sawicki, Wojciech "Songokuu" Czaderna, Kamil "Gumiś" Kostrzewa, Mateusz "Mac" Gnyp, Wojciech "Voytech" Abramczuk, Paweł "ElemPower" Szkudlarek, Tomasz "Sent" Bączkiewicz.

57 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Cygi

Czas najwyższy! :D

Teraz niech się zabiorą za Community Patch do Zmierzchu Bogów. Przyda się, oj przyda. :)

P.S.: Free Kevin! :D

Odpowiedz
evilemot

Ech...kuszą, kuszą bym jeszcze raz przeszedł tego Gothic'a. No cóż, pewnie ściągnę. ;)

Odpowiedz
G karolekx23x

W 3 nie grałem wiec narazie nie skorzystam.

Odpowiedz
IneedWoW

Gothic 2 byl ku** najlepszy , do grafiki tez nic nie mozna bylo mu zarzucic bo nadawala zarabisty klimat :]

Odpowiedz
G Darkstar181

To były jeszcze inne zestawy ?
Kurde, nawet nie wiedziałem :)
Jeżeli ciekawe, to może kiedyś zainstaluję grę ponownie i sobie ściągnę.

Odpowiedz
harry112

Hmm błąd macie ""Co ciekawe, zdecydowano się także ulepszy intro.""

Odpowiedz
G marekl1975

Oj, jako wielki fan Gothic 3 to zaraz ściągnę. Niech teraz zrobią porządne patche do Zmierzchu Bogów, bo tą zabugowaną na amen gierkę, to też przydałoby się poprawić.

Odpowiedz
G Mroczny_Joga

ZB to była porażka nie wiem jak oni mogli to sprzedawać a ja się na to nabrałem, w tej zbugowanej grze nawet nie idzie zrobić misji...

Odpowiedz
G Miko19

No i fajnie! Chyba odgrzeje swojego G3 :3

Odpowiedz
G Loukasz

Bądź co bądź, niewiele gier może się pochwalić takim Community jak właśnie Gothic. Gra miała premierę już 4 lata temu, była dosyć zabugowana... a tu popatrzmy jak wiele fani z niej zrobili, nie otrzymując żadnych narzędzi do tworzenia modów. Brawa! :)

Odpowiedz
G RamboPL

Akurat gram w Gothica 3, więc na bank pobiorę.

Odpowiedz
G hagen321

już pobralem tylko jeszcze musze sciagnąc patch 1,73 bo nie mialem ;)

Odpowiedz
G Kirabaxior

Same znane twarze z gram.pl przy Polonizacji pracowały ;] Cóż, Gothic 3 leży na półce i czeka aż skończę Mafię, wtedy się tym zainteresuję.

Odpowiedz
G Ezio

> Same znane twarze z gram.pl przy Polonizacji pracowały ;] Cóż, Gothic 3 leży na półce
> i czeka aż skończę Mafię, wtedy się tym zainteresuję.
Już to widzę:) Znowu zaczniesz na bugi narzekać:PA co do samego Quest Packa = ma trochę zły okres u mnie. Bo na razie sie tyle spraw nawaliło, ze..

Odpowiedz
Nikodem95

Hmm. Poznałem imię i nazwisko mojego idola " ww3pl " hahah :)

Odpowiedz
G ww3pl

... Ale żeby nie pogrubić mojego imienia i nazwiska w newsie? Czuję się trochę zawiedziony. No nic, przynajmniej świat dowiedział się o tym, że projekt wreszcie ukończono.

Odpowiedz
G gitarka

To jakieś quest packi wychodzą? I to już czwarta paczka?

Odpowiedz
vegost

Może kiedyś wróce, nie usmiecha mi się grac w Gothica tylko z napisami bo zapewne do nowych misji nie został dograny nasz dubbing. Imo w Gothica 3 który premiere miał już dawno nie warto pakować już nic więcej oprócz patchy. Mogą się zabrać za zmierzch bogów którzy hindusi spieprzyli.

Odpowiedz
G Cr3ativ

No nareszcie :P Download Mode: ON!

Odpowiedz
IneedWoW

Oszukali mnie ! :|
Mam wersje 1.74 PL i nie chce sie zainstalowac , pisze ze wymaga wersji 1.73 PL !

Odpowiedz
G Gumisiek2

Mogliby wszystkim pogrubić, wyglądałoby dużo ładniej :P Ale te kartki z naszymi nazwiskami przed włączeniem gry zrobiły na mnie dość duże wrażenie.@vegost - najwyraźniej fani sądzą inaczej, bo pod koniec roku planowana jest premiera Community Story Project.@IneedWoW - mi działa normalnie, ściągałem z WoG.

Odpowiedz
BUNIX

> Oszukali mnie ! :|
> Mam wersje 1.74 PL i nie chce sie zainstalowac , pisze ze wymaga wersji 1.73 PL !
hmm dziwne ja mam właśnie wersję 1.74 PL i wszystko chodzi cacy, a sam QP4 jest ciekawy

Odpowiedz
G BigM

Pięknie, no to pobieramy ;). Jakby ktoś się jeszcze pokusił o polski dubbing tego dodatku. Ech, marzenia...

Odpowiedz
kosak

Może jakiś powiew świeżości...bo G3 zaliczyłbym do najbardziej nudnych i monotonnych gier w jakie w życiu grałem

Odpowiedz
G Jareczek

Mam to samo na 1.74. Wypakuj po prostu ręcznie pliki 7-Zip'em i lipton.

Odpowiedz
Albii

Nie martw się Wuwuś. Z kumplami zakładamy Twój fanklub. Dla nas zawsze będziesz bohaterem. ;)

Odpowiedz
G Kirabaxior

> Już to widzę:) Znowu zaczniesz na bugi narzekać:P
> A co do samego Quest Packa = ma trochę zły okres u mnie. Bo na razie sie tyle spraw nawaliło,
> ze..
Trójka najbardziej podobała mi się ze wszystkich trzech części. Co poradzę, że gra miała fatalnego buga w jedynce, w środku gry, a ja drugiego sejwa mam gdzieś na początku... ;)

Odpowiedz
Dast_Nuka

pierwszy Gothic był i jest najlepszy jak na razie:) dwójka była dobra jednak troszkę brakło klimatu z jedynki gdzie wyspa była oddzielona kopułą i choć dużo mniejsza to świetnie zaprojektowana:)

Odpowiedz
Cygi

> pierwszy Gothic był i jest najlepszy jak na razie:) dwójka była dobra jednak troszkę
> brakło klimatu z jedynki gdzie wyspa była oddzielona kopułą i choć dużo mniejsza to świetnie
> zaprojektowana:)
Heh, to ja na odwrót - w G2NK bardziej się bałem spacerować po terenach pozamiejskich niż w G1 (kolonia górnicza w G2NK nocą, ten klimaaaat!).Ale już G1 + modzik Mroczne Tajemnice = Schiza o życie Beziego jest już na równi z G2NK. :)P.S.: Free Kevin! :D

Odpowiedz
G RobeN

To by oznaczało, że jest jakiś problem z dostępem do informacji w rejestrze. Instalator był testowany na XP, Vista (32 i 64) oraz Windows 7 (32 i 64) i ani jeden z testerów nie zgłosił podobnego problemu.

Odpowiedz
Ice-1977

A z kąt można z ciągnąć poth 1.73PL? Na gramie jest najnowszy 1.72.

Odpowiedz
G Jareczek

> To by oznaczało, że jest jakiś problem z dostępem do informacji w rejestrze. Instalator
> był testowany na XP, Vista (32 i 64) oraz Windows 7 (32 i 64) i ani jeden z testerów
> nie zgłosił podobnego problemu.


Lub po prostu nie ma w nim tych informacji. Format, lub instalacja gry na innym sys i już instalator nie odpali, trzeba wypakować pliki ręcznie. Lepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzanie wersji pliku.

Odpowiedz
G hagen321

ej mam problem bo zainstalowalem patcha 1.73 i jak chce zainstalowac ten quest pack to mi swyskakuje jakis bląd jak to mozna naprawic ?

Odpowiedz
G hagen321

mam problem zainstalowalem patch 1.73 i jak chce zainstalowac ten Quest patch to wyskakuje mi bład jak mozna naprawic to ?

Odpowiedz
G Jareczek

Napisz dokładnie jaki błąd, albo zarzuć screenem, to może coś się poradzi.

Odpowiedz
G hagen321

> Napisz dokładnie jaki błąd, albo zarzuć screenem, to może coś się poradzi.
nie bede robil screena ale napisze co tam pisze hehNSIS errorInstaller integrrity check failed.Common causes indlude incomplete download and damage media.Contact the installer author to obtain a new copy.

Odpowiedz
G Jareczek

Ściągnij patcha jeszcze raz, ten jest uwalony.

Odpowiedz
G hagen321

> Ściągnij patcha jeszcze raz, ten jest uwalony.
ale ściagnąc takze z gram bo tez byl z gram.pl czy spróbowac gdzie indziej ?

Odpowiedz
G Gumisiek2

Na gramie dostępny jest tylko patch 1.72, a on nie jest kompatybilny z QP4. Parę postów wyżej podałem link do 1.74.

Odpowiedz
G Abe83

Chyba się nie skuszę, nie mam już cierpliwości do tej gry... Gdy widzę te wszystkie patche, dodatki, ini tweak'i którymi trzeba się zająć, żeby gra jako-tako działała, plus przechodzenie gry od nowa po raz n-ty, gadanie z tymi wszystkim pokrakami, odwiedzanie miast-klonów, ble... już chyba wolę odpalić trzeci raz Risen ;)

Odpowiedz
G hagen321

dobra juz jest okey po za jednym gra muli jakbym mial 512 ramu conajmniej ;/

Odpowiedz
lis_23

> A z kąt można z ciągnąć poth 1.73PL? Na gramie jest najnowszy 1.72.
A ja mam pytanie: jaka wersja gry jest na płycie z Playa 7/2010?.

Odpowiedz
G tykus

> A ja mam pytanie: jaka wersja gry jest na płycie z Playa 7/2010?.
Zdaje się, że 1.6 bo to był ostatni oficjalny patch (tj ze wsparciem Spellbound), aczkolwiek mogę się mylić.

Odpowiedz
G Auditore

Szczerze mówiąc z chęcią zagrałbym sobie w Gothica 3. Jutro pójdę do kolegi, pożyczę od niego i zobaczę ten dodatek. :) I znów kolejne noce zarwane przez niego O.o

Odpowiedz
lis_23

>
> Zdaje się, że 1.6 bo to był ostatni oficjalny patch (tj ze wsparciem Spellbound), aczkolwiek
> mogę się mylić.
A czy jeśli kolejne patche pobiorę z niepolskiej strony to będą one działać z polską wersją gry?.

Odpowiedz
Cygi

> A czy jeśli kolejne patche pobiorę z niepolskiej strony to będą one działać z polską
> wersją gry?.
Jeśli to pomoże, po zainstalowaniu community patchy do G1/G2NK, jedyne co było "spartolone" to zmienione napisy na "amerikan inglisz", ale lektor pozostał polski. xDWięc pewnie tu będzie to samo (?)P.S.: Free Kevin! :D

Odpowiedz
G RobeN

> A czy jeśli kolejne patche pobiorę z niepolskiej strony to będą one działać z polską
> wersją gry?.
Rodzina patchy 1.7x jest International - oznacza to, że zgodna jest z każdym wydaniem gry Gothic 3 w każdej wersji językowej.Patche można pobrać również ze strony CD Projekt:http://www.cdprojekt.pl/support/game/287/Gothic_3/files

Odpowiedz
G Kamil_rasz

Bardzo fajne zadania. W końcu mamy coś bardziej skomplikowanego od zadań typu: zabij potworki, pokonaj kogoś, przynieś coś.

Odpowiedz