Informacje

Grasz nielegalnie w Halo Reach? Microsoft częstuje banami

45

Jeżeli ktoś jest na tyle... niedomyślny, że już teraz odpalił Halo Reach i chce uniknąć wszelkich tego konsekwencji, grubo się przejedzie. Microsoft rozdaje bany. Wieczyste. Bez negocjacji.

Microsoft permanentnie banuje wszystkich użytkowników Xbox Live, którzy już grają w Halo Reach. Wersja jest oczywiście nielegalna, bowiem premierę wyznaczono na połowę września. Gigant z Redmond, jak nietrudno się domyślić, nie toleruje takich użytkowników, rozsyłając do namierzonych delikwentów maile takiej oto treści:

Grasz nielegalnie w Halo Reach? Microsoft częstuje banami - obrazek 1

"Ten email informuje, że wszelkie przywileje związane z posiadaniem konta na Xbox Live zostały permanentnie zawieszone ze względu na nieuprawnioną rozgrywkę przed premierą tytułu. Podczas zawieszenia nie będziesz w stanie zalogować się do Xbox Live. Twoje przywileje nie zostaną przywrócone. Serwis konsumencki nie jest w stanie modyfikować, ani zapewniać żadnych dalszych szczegółów na temat zawieszenia".

Mamy nadzieję, że ostudzi to zapędy niektórych do korzystania z nielegalnej wersji Halo Reach.

45 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
sewik23

Brawo Microsoft, jeden z niewielu pozytywów w tym roku :)

Odpowiedz
G arborek

:D i wszyscy recenzenci na świecie mają bana :D

Odpowiedz
G Takeya

to teraz zobaczymy, ilu idiotow nadal gra w piraty bedac podlaczonym do xbox live.

Odpowiedz
G kris2005a

> to teraz zobaczymy, ilu idiotow nadal gra w piraty bedac podlaczonym do xbox live.
Zawsze się paru znajdzie :)

Odpowiedz
G Tom_pl

No tak za głópotę płaci się banem ;)

Odpowiedz
G knopfler

No i bardzo dobrze. Tak jak rzadko popieram MS tak w przypadku banów konsol popieram w stu procentach.

Odpowiedz
Kenexgro4

Banować wszystkich piratów. Na konsolach, komputerach. Nareszcie tworzenie gier komputerowych będzie dochodowe nie tylko dla największych gigantów elektronicznej rozrywki.

Odpowiedz
G Undertaker

Nie dość, że do tego trzeba być złodziejem to jeszcze retardem. Podłączona do sieci konsola? Really? Really?!

Odpowiedz
G kindziukxxx

no i prawidłowo, nie dość że kradną, to jeszcze chcą czerpać przyjemność w Livem nie ma tak łatwo, takie kroki powinny być zawsze podejmowane..

Odpowiedz
G igor8472

Brawo, tak powinno być zawsze, taka nagroda za głupotę się należy, pomijając już to że kradli to kto w takie 'wałki' gra podpięty do Live miesiąc przed premiera... Aż tak chcieli aczivy przed innymi wbić...

Odpowiedz
G Henrar

To już nawet nie są bany za piractwo - to są bany za czystą głupotę.

Odpowiedz
G Smileyer

W końcu się ktoś konkretnie zabrał za piractwo :)

Odpowiedz
blazenek

To trzeba być totalnym idiotą żeby grać przed premierą i być podłączonym do sieci (no chyba że na przykład nic nie wiedzący 8-letni syn właczy x-boxa zeby pograć w nową gre swojego ojca xD)

Odpowiedz
G Kaucz

Taki prezent. M$ dobrze robi, ale najbardziej mnie dziwi czemu aż tak wcześnie gra trafiła do sieci.

Odpowiedz
G KannX

Swoją droga trzeba być niezłym młotem żeby grać w kradzioną wersję w multi przed premierą :)

Odpowiedz
G Revan91

Ciekawe czy banują konsolę, czy gamertag. Swoją drogą mnóstwo małych hamburgerów pewnie teraz płacze, nad wyłączonymi konsolami.

Odpowiedz
G NikiNicoo

Popieram MS w stu procentach. Swoisty test na inteligencję. FAIL!

Odpowiedz
G Gniewny1j

Ale to na prawdę trzeba być młotem żeby grać w wykradzioną wersję po necie xD

Odpowiedz
G marcinsud

> Ciekawe czy banują konsolę, czy gamertag. Swoją drogą mnóstwo małych hamburgerów pewnie
> teraz płacze, nad wyłączonymi konsolami.
wg. mnie dla wielu bardziej dotkliwe byłoby zablokowanie gamertagu niż zbanowanie konsoli.

Odpowiedz
G Gen_Radius

Popieram w 100% MS. Jeśli stać kogoś na sprzęt do grania, to i będzie go stać na gry. Wiadomo, że premiery są drogie, ale ja wolę poczekać nawet i 6 miesięcy by później cieszyć się oryginałem. A czas przez, który zbieram na kolejne gry na X'a wykorzystuję aby wymaksować poprzednio zakupione tytuły, porobić achievementy i nabić Gamer Score'a. Jeśli nie będziemy wspierać piractwa, to w przyszłości ceny gier również spadną. Jeszcze raz brawo dla MS.

Odpowiedz
G L33T

Wrong. Ban konsoli nie pozwala na instalację gier :)

Odpowiedz
G Zarajev

> Wrong. Ban konsoli nie pozwala na instalację gier :)
Wrong. Po najnowszym updacie, całkowicie legalnie dostępnym ze www MSu - pozwala.

Odpowiedz
vegost

Tak, tylko że to wina kogos ze studia Bungie. Bo to wyciek gry sprawił że ktoś ja dostał do łap a potem juz tylko piraćić jeden od drugiego. Więc zanim MS coś zrobi nie spojrzy na ręce programistą. : )

Odpowiedz
G Abe83

Nareszcie jakaś akcja antypiracka, która nie uderza przy okazji w uczciwych użytkowników...

Odpowiedz
Abomek

Glupota - po co tak koniecznie przed premiera? Przeciez i tak piraci na xboxie maja darmowe multi.

Odpowiedz
G papadorson

W wersję, która aktualnie znajduje się w internecie można zagrać tylko z JTagiem... więc nie wiem co oni banują. Nikt z xbr nie podłącza swojej konsoli do neta, bo to nie ma tam racji bytu.

@EDIT: Fck, double post

Odpowiedz
G papadorson

W wersję, która aktualnie znajduje się w internecie można zagrać tylko z JTagiem... więc nie wiem co oni banują. Nikt z xbr nie podłącza swojej konsoli do neta, bo to nie ma tam racji bytu.

Odpowiedz
G Lexus2010

No i bardzo dobrze zrobili. Teraz będą mieli zbanowane konsole i w końcu brak możliwości grania przez neta. Na to już raczej nic nie poradzą.:)

Odpowiedz
G Fuadex

A moim zdaniem jest to część dużej kampanii reklamowej. Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, że tak szybko gra wyciekła do sieci. Pewnie wypuścili jakąś zmodyfikowaną wersję, która po jakimś czasie zablokuje wszystkie konsole, na których zostały odpalone te wersje Halo: Reach. A teraz na razie wyłapują ludzi, którzy przy okazji podłączyli się do sieci grając w Reach'a. Byłoby to niemal kompleksowe rozwiązanie problemu z pirackimi wersjami Halo: Reach.

Odpowiedz
G Fuadex

A moim zdaniem jest to część dużej kampanii reklamowej. Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, że tak szybko gra wyciekła do sieci. Pewnie wypuścili jakąś zmodyfikowaną wersję, która po jakimś czasie zablokuje wszystkie konsole, na których zostały odpalone te wersje Halo: Reach. A teraz na razie wyłapują ludzi, którzy przy okazji podłączyli się do sieci grając w Reach'a. Byłoby to niemal kompleksowe rozwiązanie problemu z pirackimi wersjami Halo: Reach.

Odpowiedz
G Pile

Tak powinno być. Trzeba karać złodziei, tym bardziej że często spojlerują na forach.

Odpowiedz
G Dared00

Jak ktoś jest idiotą, to ten ban jest dla niego nagrodą, a nie karą.

Odpowiedz
Yoruaaw

> Wrong. Ban konsoli nie pozwala na instalację gier :)
Wystarczy update i po problemie.

Odpowiedz
G jedrzejb

Co za idiota gra w grę, któa jeszce nie doczekała się swojej premiery. Szczególnie, kto gra przed premierą w gra na Xbox'ie.

Odpowiedz
G kodi24

Microsoft częstuje- smacznego panowie piraci, macie coś na deser bo danie główne już wszamaliście ;)

Odpowiedz
G Vojtas

Jakże to!?!?

To na konsolach jest piractwo!?? :O

Odpowiedz
G Lexus2010

> Jakże to!?!?
>
> To na konsolach jest piractwo!?? :O
Oj jest, jest! Nawet nie zdajesz sobie sprawy i to jak duże. Ostatnio patrzyłem na dość popularną stronę torrentową(chyba każdy głupek ją zna:P) i dość dużo jest gier na xboxy360 itd. Niestety, takie czasy, że my płacimy, a oni mają to wszystko za darmo..;/

Odpowiedz
G kodi24

Rozumiem że to taki sarkazm ;))

Odpowiedz
Grey_Wolf

To pewnie ci sławni pecetowi piraci wyciekli. ;)

Odpowiedz
G Lexus2010

> Rozumiem że to taki sarkazm ;))
I tak i nie. Ja osobiście z tego typu stron nie korzystam. Moim zdaniem jest to zbyt niebezpieczne. Wolę kupić.. :)

Odpowiedz
G kodi24

Popieram i mam nadzieję,że więcej osób tak właśnie myśli;

Odpowiedz
G Ostrowiak

Grasz nielegalnie w *tytuł gry, najlepiej konsolowej* ? *dystrybutor gry* częstuje banami.

KLISZE'

Odpowiedz
MelonxPL

Szkoda że to tylko ban live w konsoli a nie zablokowanie konsoli (tak aby sie nie włączała) wtedy m$ pozbyłby się piratów przynajmniej na pewnie czas

Odpowiedz
G RazorBMW

Hahaha, jak się podłącza konsole do Live'a przed premierą to później jest tego efekt. A jak ktoś gra hmm... z odłączonym XBL w grę jeszcze przed premierą, to już po premierze [i po podłączeniu do XBL] też mogą go zbanować?

Odpowiedz
G hallas

> Hahaha, jak się podłącza konsole do Live'a przed premierą to później jest tego efekt.
> A jak ktoś gra hmm... z odłączonym XBL w grę jeszcze przed premierą, to już po premierze
> [i po podłączeniu do XBL] też mogą go zbanować?
A jak go odróżnisz od legalnego użytkownika?...

Odpowiedz