Informacje

Metro 2033 – relacja z prezentacji

34 gram.pl

Zapraszamy do lektury relacji gorącej niczym lufa kałasznikowa po ogniu zaporowym. Przed kilkoma godzinami Myszasty miał okazję poznać nieco więcej szczegółów na temat gry Metro 2033.

Metro 2033 – relacja z prezentacji - obrazek 1
Warszawskie Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny po raz kolejny stało się gospodarzem multimedialnej prezentacji nowej gry. Chociaż w przypadku projektu Metro 2033 mówienie o samej grze byłoby mocno krzywdzące. Jak zapewne wiecie, twórców tej intrygującej strzelanki zainspirowała zatytułowana tak samo powieść, napisana przez rosyjskiego dziennikarza Dmitrija Głuchowskiego.
Metro 2033 – relacja z prezentacji - obrazek 2

34 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Reffanov

Yh... Nienawidzę was, wiecie? Coraz bardziej się tej gry doczekać nie mogę, a wszystkie fundusze wyssie Bad Company 2. I co tu zrobić? Może któryś forumowicz mi "fundnie"? :>

Odpowiedz
G karolekx23x

Ta gra tak się zapowiada ciekawie , żadna gra w tym roku nie zrobiła mi smaku , muszę ją miec i koniec. Sadze że może to byc nawet gra roku , coś jeszcze lepszego od Stalkera , gdzie jestem fanem tej gry.
Nie mogę się doczekać tylko andal mam te wątpliwości , że gra da mi zabawy na 10 godzin , jak wcześniej nas poinformowali.Tylko żeby była dopracowana i nie miała tyle bugów co Stalker.

Odpowiedz
G Econochrist

Reffanov, stary jeśli chcesz rady
to jeśli miałbym wybierać między Bad Company 2 a Metro 2033 to wybrałbym Metro.
Grałem w Betę BC2 i powiem szczerze nie jestem zachwycony.
A jeśli chodzi o Metro to bez grania w nie jestem pewny, że będzie świetne.
Tyle tylko, że Metro to single, a Bad Company 2 głównie multi.
Przemyśl to kolego.

Odpowiedz
calwert

Czyż by szykowała nam się najbardziej klimatyczna gra roku?Po tym co napisał Myszasty to emocji będzie bez liku.Od wydania F.E.A.R-a brakuje mi gry z mrocznym i gęstym klimatem.Z niecierpliwością czekam do osiemnastego.

Odpowiedz
G jcl99

Mnie potrafił kiedyś przestraszyć nawet "Zegarmistrz".
Ciekaw jestem po tym artykule, ile razy dostanę zawału podczas tej gry.

Odpowiedz
G karolekx23x

Gierka zapowiada się coraz lepiej , mieć jeszcze fajnie to przeczytać książkę . Metro 2033 zalicza się u mnie do najbardziej wyczekiwanych gier 2010 roku. Żadna gra tak nie robi na mnie wrażenia jak metro 2033 , napaliłem się . Lubię takie klimaty :)

Odpowiedz
G sirufok1987

Ach Metro... Już grzeję dla Ciebie klawiaturę;D

Odpowiedz
Sponsi

Jeśli ta gra będzie "korzystać" z Games for Windows Live tak, jak DIRT 2, to ja dziękuję.. nie mam zamiaru kupować wybrakowanego produktu.

Odpowiedz
G qq_MoaR

Najpierw książka później gra! :-D

Odpowiedz
G sirufok1987

Filmik miodzio:) To będzie gra z niepowtarzalnym klimatem.

Odpowiedz
aliien

Muszę przyznać, ze do dziś gra mnie zupełnie nie interesowała z racji tego, że raczej nie kupuję FPS'ów, ale pochlebne zapowiedzi i nadzieję oczekujących na tą grę graczy mnie zaintrygowały. Czekam na recenzje ze strony graczy jak i profesjonalistów z niecierpliwością, a nuż się skuszę. Poza tym, zakochałem się świetnie podłożonej muzyce z filmiku na 3 stronie relacji - cud, miód i orzeszki!

Odpowiedz
G leszeq

Oby w polskiej wersji byl lektor jak w Stalkerze! :D

Odpowiedz
G sirufok1987

> Oby w polskiej wersji byl lektor jak w Stalkerze! :D
Muszę Cię zasmucić, bo polska wersja gry będzie z oryginalnymi rosyjskimi dźwiękami i tylko polskimi napisami- czyli kinówka.Ale to i tak dobrze, bo rosyjskie dialogi będą pasować lepiej niż angielskie w tej grze:)

Odpowiedz
R3nO

Zazdroszczę Myszastemu - najpierw FF XIII, teraz Metro2033. To chyba gry na które mam obecnie największy hype ;)

Odpowiedz
xArtoXx

Ja ubolewam tylko nad tym że nie dostane gry w full hd na Ps3 :( ale po za tym to niech was !narobiliście mi jeszcze większego smaka!!

Odpowiedz
Sejo1

Z początku miałem "obejść" Metro szerokim łukiem, ale po zapoznaniu się z tekstem i filmikiem przerobie "obejść" na " muszę zagrać". Klimat genialny.

Odpowiedz
Gosu

Beznadziejna grafika.

Odpowiedz
G DonSzabla

Jak usłyszałem że to będzie drugi S.T.A.L.K.E.R to się zdziwiłem bo która gra dorówna klimatowi Czarnobylskiego obszaru?
Przeczytałem kilka zapowiedzi i się okazało że mogę się zawieś. Gra będzie WYREŻYSEROWANA a to nas stalkerów zaboli bardzo.

Odpowiedz
G KannX

Ciekawe czy będzie można kupować nową broń i pancerze, czy tylko będziemy automatycznie wyposażeni na każdą misję. Gra zapowoada się dobrze, klimacik taki jak lubię czyli ciemno brudno i zardzewiale ;)

Odpowiedz
G Robhaal

Muszę przyznać, że z każdym nowym opublikowanym materiałem dotyczącym Metro 2033 moje nadzieje względem tej gry wzrastają. Uwielbiam gry z niesamowitym klimatem, a wszystko zapowiada się na to, że Metro będzie własnie jednym z takich tytułów.
Już nie mogę się doczekać :)

Odpowiedz
G Lucas_the_Great

> Ciekawe czy będzie można kupować nową broń i pancerze, czy tylko będziemy automatycznie
> wyposażeni na każdą misję.
http://www.gram.pl/upl/artykul/20100224180800.jpg - sklep jak wół, wątpię, by to była tylko ozdoba. :)

Odpowiedz
Farien

Wooooo juz nie mogę się doczekać :D:D Mój ulubiony klimat :D

Odpowiedz
G Baknak

S.T.A.L.K.E.R. + F.E.A.R. w jednym ? Cholera, czuję, że będę nosił pampersa, ale muszę, po prostu muszę to mieć ! :D

Odpowiedz
G kato86

gierka może być naprawdę kozacka, klimat jak w stalkerze a może i nawet lepszy, jednakże ma jak dla mnie za duże wymagania i aby w nią pograć musiałbym zmienić kompa :(

Odpowiedz
garbacz27

Ta gra pachnie dość mocno S.T.A.L.K.E.R-em ale czuję że smakuje inaczej... ale i tak chyba trafi na mą półeczkę xD

Odpowiedz
Terrorite

Choć dziś książka osiągnęła komercyjny sukces i przetłumaczona została na ponad 20 języków, pisarz pozostał wierny tej idei. Całkowicie darmowa, pełna wersja Metro 2033 wciąż jest dostępna w sieci.

No prosze, a jednak mozna osiagnac komercyjny sukces mimo ze sie cos rozdaje w sieci. Wystarczy tylko dobry pomysl. Szkoda ze wielu TFUrcow dzisiejszych "megahitow" nie bierze sobie tego do serca a za to wprowadza coraz to nowe zabezpieczenia (vide Ubisoft).

Odpowiedz
Wyzigerd

Graficznie prezentuje się średnio a za to wymagania ma kosmiczne. Dziwna sprawa. Klimat owszem bardzo interesujący ale liniowa rozgrywka. Zobaczymy jakie zbierze opinie.

Odpowiedz
G Patryk10001

Hmmm... musze przyznac ze nawet ciekawie sie robi. Jak widze klimat prawie identyczny w stosunku do Stalkera.
Zobaczymy jak to bedzie, grafika taka raczej srednia, a klimat jest po prostu genialny

Odpowiedz
G karolekx23x

a ja narazie nie kupuje , kupuje w tym czasie książkę . Poczytam sobie . Poczekam jak gra trafi do rąk graczy i zobaczę jakie złapie opinie , jak ocenia ja gracze a także czasopisma i ile da gierce CD-Action.

Jak bedzie wysoko to kupie .

Odpowiedz
Kokon303

ja książkę czytam , i po prostu wymiata ;D jak gra będzie dobra , to chyba kupię dla niej Xboxa :) mam pytanie bo jak wchodzę na stronę metro2033.pl to włącza się taka fajna muzyczka wie ktoś może co to za tytuł ?? bardzo mi się podoba i pasuje do klimatu metro 2033 :)

Odpowiedz
G kotlecik5

Czytam sobie książkę właśnie, jak narazie wymiata :D i grę raczej też kupie

Odpowiedz
Melchah

To może być dobra gra. Czytam właśnie książkę i jest to kawałek naprawdę porządnej, wciągającej literatury. Niestety jestem już w połowie i żałuję, że jak każda książka i ta ma swój kres, tym bliższy im lepszy to utwór.

Autor rzeczywiście zaczął pisać książkę w wieku kilkunastu lat, dokładnie 17-tu - jeśli wierzyć jego własnym słowom, a zakończył w wieku lat 23. Zmienił też zakończenie, a właściwie sporą część powieści, bo pierwotnie główny bohater ginął w połowie opowiadanej historii, co nie podobało się ani potencjalnym wydawcom, ani czytelnikom śledzącym poprzez internetowe fragmenty losy głównego bohatera. Czy ginie ostatecznie jeszcze nie wiem :). Oby nie, bo to swój chłopak.

Co prawda z zakupem gry poczekam na demo, bo nie ma sensu, bym wydawał sporo pieniędzy na grę, która nawet na minimalnych mi nie pójdzie (nie wiem na ile można wierzyć zapowiedziom dotyczącym wymagań, ogólnie chyba bardzo wysoko stawia poprzeczkę, nawet jak na dzisiejsze standardy). Ale na pewno po lekturze miło by mi było zagrać w ten tytuł, nawet gdybym po pikselach wielkości pomarańczy musiał rozróżniać co naprawdę widzę :). Trailery wyglądają bardzo smakowicie.

Ma powstać ekranizacja oraz jest też dostępny sequel książki - Metro 2034, również w sieci, za darmo, choć niestety po rosyjsku. Ciekawe kiedy ukaże się w Polsce?

Błędem jest też chyba porównywanie tak do końca tej gry i Stalkera. Na pewno będzie podobny klimat, natomiast sama rozgrywka (zdaje się, że liniowa i oskryptowana) i poprowadzenie fabuły to chyba wystarczające różnice, żeby nie porównywać wprost. Nie wszystko co ze wschodu to od razu Stalker :).

Odpowiedz