Informacje

Just Cause 2 - wymagania sprzętowe

42

W karcie katalogowej gry Just Cause 2 w sklepie internetowym Amazon znalazły się minimalne i zalecane wymagania sprzętowe. Nie da się ukryć, że są one dość wysokie.

Just Cause 2 będzie charakteryzował się wysokiej jakości oprawą wizualną i odda do naszej dyspozycji wirtualny świat o powierzchni tysiąca kilometrów kwadratowych. Aby móc w pełni cieszyć się możliwościami oferowanymi przez ten tytuł, należy wyposażyć się w sprzęt z najwyższej półki. Warto zaznaczyć, że będzie on wymagał połączenia z internetem do aktywacji i nie obsłuży Windowsa XP. Oto wymagania sprzętowe gry, która ujawnił sklep Amazon.

Just Cause 2 - wymagania sprzętowe - obrazek 1

Ściągnij kompletny poradnik do Just Cause 2 w PDF-ie

Minimalne:

  • dwurdzeniowy procesor z SSE3 (Athlon 64 X2 4200 lub Pentium D 3 GHz)
  • karta graficzna GeForce z serii 8800 lub Radeon HD 2600 Pro z 256 MB lub ekwiwalent z DX 10 i 256 MB VRAM;
  • 2 GB RAM;
  • DirectX 10;
  • 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym;
  • napęd DVD-ROM;
  • karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 10;
  • połączenie z internetem wymagane do aktywacji gry;
  • klawiatura i myszka (opcjonalnie kontroler Xboksa 360);
  • system operacyjny Windows Vista lub Windows 7 (Windows XP nie jest obsługiwany);

Zalecane:

  • procesor Intel Core 2 Duo 2,6 GHz lub AMD Phenom X3 2,4 GHz;
  • karta graficzna GeForce z serii GTS 250 z 512 MB VRAM lub Radeon HD 5750 z 512 MB lub ekwiwalent z DX 10 i 512 MB VRAM;
  • 3 GB RAM;
  • DirectX 10.1 z Vista SP1;
  • karta dźwiękowa Dolby Digital 5.1 kompatybilna z DirectX 10;

Just Cause 2 trafi na pecety i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Posiadacze komputerów osobistych nie otrzymają konwersji ze wspomnianych platform Sony i Microsoftu – szczegółowe informacje na temat wydania na PC zostaną ujawnione już wkrótce. Przypomnijmy, że rodzimym wydawcą gry jest Cenega Poland. Data premiery została wyznaczona na 26 marca. Twórcy planują wypuszczenie wersji demo, jednak nie wiadomo, czy przed, czy też po wprowadzeniu Just Cause 2 na sklepowe półki.

42 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G DesMonD__PL

Mi pasuja ;D
Moj "corek" ma 3ghz, karta jakas jest, więc co do grania to przynajmniej na minimalnych zagram ;]

Odpowiedz
Macikoski

Trochę przegięli żeby od razu phenoma. Coś czuje że wymagania które ukażą się później będą niższe.

Odpowiedz
G Kafar

Jak to mówią.. kto ma konsole ten ma gdzieś wymagania ;P

Odpowiedz
G karolekx23x

Na starym komie pomarzył był o pograniu , ale XP nie obsługiwany to jest błąd , wielki błąd .
Nawet jest to krok żeby XP szybko zniknął z rynku i na naszych komputerach , bo jesli inni w tym kierunku pójdą to XP bedzie już historią.
Ale jak wiadomo 7 zainstalować na starym komie jest problem , sprzet jest za słaby i drugi krok ulepszać , ciągle ulepszać.
Ale co do wymagań to dość wysokie i chyba zawyżone. Potem się okaże że są o wiele mniejsze.

Odpowiedz
G Tom_pl

Ach, i już widać jak XP dostaje powoli po d.... ;( miałem zamiar kupić gre, a tu pstryk nie dla XP ;/

Odpowiedz
G sirufok1987

Brak XP - cudownie...
A taką miałem chętkę na tę grę...:(

Odpowiedz
G karolekx23x

Wiąże się że za szybki krok i źle się skończy ,sprzedaż na PC może być fatalna.I teraz nie wiadomo jak bedzie dalej czy tez inne gry nie bedą obsługiwać XP ? Tego najbardziej sie obawiam

Odpowiedz
pustelnik21

Ach jak dobrze mieć xboxa 360.Pewność,jakośc,ko i komfort grania w najlepsze gry w możliwie najlepszej jakości.A potem tylko czytac posty PCtówców w stylu "pójdzie mi na ..." i się śmiać.

Odpowiedz
ilpalazzo

pisze, ze xp jest "unsupported" czyli nie wspierany, a to znaczy moim zdaniem ze nie testowali czy poprawnie gra dziala pod xp, podobnie jak z kartami graficznymi mobile - sa zawsze "unsupported", moze bedzie dzialac na xp, ale nie gwarantuje producent ze dobrze, zreszta zobaczymy, z drugiej strony pisze minimum dx10 wiec na pewno na xp nie pojdzie :P, ale moze jednak bedzie dx9...

nie wyobrazam sobie przesiasc sie tylko na viste/win7, wiele gier chodzi tam 30-40% wolniej niz na xp (np. red fact guerrilla), przynajmniej na 260gtx, obecnie mam 2 systemy viste i xp, xp narazie jest najlepszy do grania bo najczesciej najszybszy

Odpowiedz
ilpalazzo

> w możliwie najlepszej jakości
hahaahahahahahaaha dobre koleś, teraz idź uderz głową w ścianę

Odpowiedz
G karolekx23x

jedynie czekać na poprawki i możliwe że nowy system będzie inaczej obsługiwał gry.Nie wyobrażasz sobie ? ale później będzie tylko Vista lub 7 , powoli trzeba sie przesiadać .

Odpowiedz
G crash807

Już myślałem, że mi nie pójdzie bo zobaczyłem, że wymaga 2 rdzeniowego procesora 3 Ghz a ja mam 2,4... ale zobaczyłem na zalecane i już mi kamień z serca spadł bo ja mam przecież Intel Core 2 Duo. No nic teraz pozostaje tylko wyposażyć się w Windowsa 7...

Odpowiedz
G kuba9876543210

No, no. Mamy gre, ktora nie pojdzie juz na XP'ku. Oczywiscie nie o przyczyny techniczne tu chodzi :P Wiec wiekszosc osob nie bedzie mogla zagrac w Just Cause 2 (wiekszosc nadal siedzi na XP'ku - w tym ja ;])...

Odpowiedz
G mcnitrox

"Just Cause 2 trafi na pecety i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Posiadacze komputerów osobistych nie otrzymają konwersji ze wspomnianych platform Sony i Microsoftu"

To by wyjaśniało czemu takie gigantyczne wymagania. Ale jednocześnie mija się z celem robienie gry na PC, która ma bardzo duże wymagania. To tak jakby wiązać na siebie bata. Najlepszym przykładem Crysis, który się sprzedał w tragicznym nakładzie.

Odpowiedz
G DesMonD__PL

Ale jaja!
Nie zauważyłem ze nie na Xp <LOL>
Pewnie straci troszke $ przez to.
Chodz konsolka u mnie juz jest wiec jak powiedzial Kafar niektórym to wisi ;]
A systemu dla jednej gry zmieniac nie będe bo sie "nie pyla" ;D
Pozdrawiam

Odpowiedz
G Mikex

Cóż, sam mam XP, więc na kompie nie pogram, ale od czego jest w końcu Xbox?:D

Odpowiedz
G DesMonD__PL

/.../To ci radość przynosi, ze innym nie pójdzie?Wiesz przykro mi ;/A tak na marginesie lepsza jakośc mi sie wydaje na PS3 wiec co teraz?

Odpowiedz
G karolekx23x

jak na razie do jednej gry , co będzie jak co druga nowa gra nie będzie obsługiwać XP ?Oczywiście zmusi tych co grają do zmiany systemu , a oczywiście Microsoft sobie w ten sposób zarobi wielkie pieniądze.

Odpowiedz
G crash807

Spojrzałem na wymagania a nie zwróciłem uwagi na to ile będzie zajmować :)

"Just Cause 2 będzie charakteryzował się wysokiej jakości oprawą wizualną i odda do naszej dyspozycji wirtualny świat o powierzchni tysiąca kilometrów kwadratowych."

I "tylko" 10gb ?

Odpowiedz
Grey_Wolf

> Spojrzałem na wymagania a nie zwróciłem uwagi na to ile będzie zajmować :)
>
> "Just Cause 2 będzie charakteryzował się wysokiej jakości oprawą wizualną i odda do
> naszej dyspozycji wirtualny świat o powierzchni tysiąca kilometrów kwadratowych."

>
> I "tylko" 10gb ?
"Tylko" 1000km²? :PPewnie i tak faktyczny rozmiar to będzie coś koło 7GB.

Odpowiedz
diabolo20

No ta ja sobie pogram na viście i wygląda na to ze gra wykorzysta w pełni DirectX 10.1 z czym się bardzo ciesze bo posiadam radeona 4870 1GB ram w nim. A marudzenie na viste to przesada bo wystarczy mieć kompie 4gb ram aby śmigam a ramy są teraz tanie przynajmiej do kompow stacjonalnych:P.

Odpowiedz
G DesMonD__PL

/.../Microsoft bardzo upadło za wszystko każe placic.A co do tego masz racje napewno zmienie bo nawet szkoda marnowac potencjału mojego kompa.A playk'a jest wiec narazie przeboleje ten tytul na PC

Odpowiedz
G MisioKGB

X_X

Minimalnie 88 i 2600 Pro? Wesoło. Grafika z serii 88 jest o wiele mocniejsza od Radeonów z serii 2600 Pro, żeby było JESZCZE weselej to w maksymalnych siedzi 250 GTS czyli tak naprawdę ulepszone 9800GTX+ które wcale o niebo lepsze od 88/98gts/gt. Po drugiej stronie 5750, okey, to jest karta, rozumiem, ale jak można ją porównywać z serią 250? Zobrazujmy to tak. W wymaganiach zalecanych za 8800 wstawmy konsolę Xbox 360, po stronie Radeonów Nintendo Wii.

Spoko. Co za idiota pisał te wymagania

Odpowiedz
G Tom_pl

> Wiąże się że za szybki krok i źle się skończy ,sprzedaż na PC może być fatalna.
>
> I teraz nie wiadomo jak bedzie dalej czy tez inne gry nie bedą obsługiwać XP ? Tego najbardziej
> sie obawiam
Tego też się obawiam, bo to tak jak by na siłe zmuszanie na przesiadkę na Vistę, lub W7 heh szkoda.

Odpowiedz
G Ecko09

Jak to XP nie jest obsługiwany...jaja sobie robią?

Odpowiedz
G Citkowsky

Dobrze, że na dniach wymieniam wysłużonego C2D E4400 na Athlona X3:)

Odpowiedz
G Karfein

Lol, XP nieobsługiwany, wymagania kosmiczne... Zaś na PC się kolejna gra nie sprzeda, jak mniemam...

Odpowiedz
Juri_gag

Pewnie modderzy i crackerzy szybko wydadza fiza na dx9 ;)

Odpowiedz
Juri_gag

Ale pewnie Crysis i tak bedzie mial nadal najlepsza grafike :D

Odpowiedz
G Arachnos

no to pojechali po bandzie... ciekawe czy też na piratów będą zrzucać winę za słabą sprzedaż na PC. "Przecież nasza gra jest taka mega, a ci perfidni pecetowcy zamiast kupować ściągnęli". Oczywiście nikomu nie przyjdzie do głowy, że z takiego samego powodu ściągano Crysis... wymagania.

Odpowiedz
Mariusz178

Hehe niezle wymagania. zamiast geforce'a 250 wstawmy 260 lub 275 a za radeona 5750 4870 i po sprawie. No ale ze gra nie na xp to troche przesada stracą polowe potencjalnych klientow. bedzie jak z Halo 2 na pc :P

Odpowiedz
G Kreeg

Rzeczywiście, przeogromne wymagania. Kto to słyszał, żeby gra wymagała 2-rdzeniowego procesora, 2GB ramu i karty graficznej sprzed 4 lat? Ech... A co do tego nieszczęsnego XP: ludzie, ten system ma już 9 lat. To chyba dość logiczne, że producenci zaczną się już powoli wycofywać z supportu dla niego, kiedyś ten moment musi nadejść. Równie dobrze można się przyczepić, że nikt (i to od dawna) nie robi już gier pod Win 2000 albo 98, te systemy nie są przecież dużo starsze od XP. Gdyby wszyscy się tak kurczowo trzymali jednego systemu, to pewnie do dzisiaj korzystalibyśmy z Win 95....

Odpowiedz
Principes

> Rzeczywiście, przeogromne wymagania. Kto to słyszał, żeby gra wymagała 2-rdzeniowego
> procesora, 2GB ramu i karty graficznej sprzed 4 lat?
Zacznijmy od tego, że przytłaczająca większość ludzi posiada kartę zgodną z DX10 i 64-bitowy procesor, więc trzymanie się kurczowo XP jest... pozbawione sensu?

Odpowiedz
AdamsS_93

lol, nie działa na xp, a ja mam xp. A nowego kompa nie wiem kiedy sobie sprawię.

Ale i tak kupię !!! będzie sie kurzyła na półce :D

Precz z konsolami :D konsolowca wal z gumowca

Odpowiedz
G Ezio

Ech. Jako fan jedynki.. Ukłucie w serducho:/

Odpowiedz
G Kirabaxior

> Ale i tak kupię !!! będzie sie kurzyła na półce :D
No tak, przecież to ma sens...> Precz z konsolami :D konsolowca wal z gumowca
A to czemu? "Bo tak" ?

Odpowiedz
G Ezio

Ciach. Wiesz, że XP to dobry i zaufany system. Vistę ma bardzo mało ludzi, a ten kto przesiadł się na siódemkę..Mimo pozytywnych ocen, tych użytkowników obu systemów(Visty i 7) jest mniej niż Xpeciarzy. Dla mnie samobójstwo, nie wydawać gry na XP, jeśli wiele ludzi go ma... Niech na niską sprzedaż nie narzekają.

Odpowiedz
G Kreeg

> Mimo pozytywnych ocen, tych użytkowników obu systemów(Visty i 7) jest
> mniej niż Xpeciarzy.
Mylisz się. Według najnowszych danych Steama, Win XP ma 42.15% użytkowników, a Win 7 i Vistę 56,44%. Ponadto, nie muszę chyba dodawać, że liczba użytkowników XP stale maleje.> Dla mnie samobójstwo, nie wydawać gry na XP, jeśli wiele ludzi go ma...
To akurat fakt, na pewno nie zwiększy to wyników sprzedaży. Ale to już problem producenta. Skoro zdecydowali się na taki krok, zapewne zdają sobie sprawę z ryzyka.

Odpowiedz
G karolekx23x

I kto bedzie chciał grac w nowe gry będzie musiał. Zarobią na biednych graczach :(A XP za kilka lat będziemy wspominać , ile to przygody z tym systemem było . Ja będę wspominał XP bardzo dobrze.Szkoda że bedę się z nim musiał rozstać .

Odpowiedz
G Tom_pl

> I kto bedzie chciał grac w nowe gry będzie musiał. Zarobią na biednych graczach :(
> A XP za kilka lat będziemy wspominać , ile to przygody z tym systemem było . Ja będę
> wspominał XP bardzo dobrze.
> Szkoda że bedę się z nim musiał rozstać .
Też myślę już nad zmianą systemu na W7, ale XP mam od lat, i dla mnie jest świetny, ale co zrobić postęp :)

Odpowiedz
G MisioKGB

> > I kto bedzie chciał grac w nowe gry będzie musiał. Zarobią na biednych graczach
> :(
> > A XP za kilka lat będziemy wspominać , ile to przygody z tym systemem było . Ja
> będę
> > wspominał XP bardzo dobrze.
> > Szkoda że bedę się z nim musiał rozstać .
>
> Też myślę już nad zmianą systemu na W7, ale XP mam od lat, i dla mnie jest świetny, ale
> co zrobić postęp :)
Win 7 aktualnie chodzi lepiej od XP. Ale to oczywiste, staruszek ma już blisko 9 lat.

Odpowiedz
G Tom_pl

> > > I kto bedzie chciał grac w nowe gry będzie musiał. Zarobią na biednych graczach
>
> > :(
> > > A XP za kilka lat będziemy wspominać , ile to przygody z tym systemem było
> . Ja
> > będę
> > > wspominał XP bardzo dobrze.
> > > Szkoda że bedę się z nim musiał rozstać .
> >
> > Też myślę już nad zmianą systemu na W7, ale XP mam od lat, i dla mnie jest świetny,
> ale
> > co zrobić postęp :)
>
> Win 7 aktualnie chodzi lepiej od XP. Ale to oczywiste, staruszek ma już blisko 9 lat.
No tak już bywa :) czas na zmiany.

Odpowiedz