Informacje

Alpha Protocol - znamy minimalne wymagania sprzętowe

18

Procesor Intela 2,4 GHz lub AMD 2 GHz, 1 GB RAM (Windows XP) lub 2 GB RAM (Vista), GeForce 6800 GT lub Radeon 1300 XT oraz 12 GB miejsca na HDD to minimalne wymagania sprzętowe Alpha Protocol.

Alpha Protocol - znamy minimalne wymagania sprzętowe - obrazek 1
Alpha Protocol, czyli szpiegowski RPG, twórców Star Wars: Knights of the Old Republic 2 i Neverwinter Nights 2 z dodatkami, to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji bieżącego roku. Nie bez powodu, gdyż zapowiada się smakowicie, a poza tym studio Obsidian Entertainment ma u graczy dość duży kredyt zaufania. Grę już można zamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji Steam - w karcie katalogowej serwisu zawarto informacje na temat minimalnych wymagań sprzętowych. Prezentują się one następująco:

  • system operacyjny Microsoft Windows XP lub Windows Vista;
  • procesor Intel 2,4 GHz lub AMD 2 GHz;
  • 1 GB RAM (Windows XP) lub 2 GB RAM (Windows Vista);
  • karta graficzne GeForce 6800 GT lub lepsza bądź Radeon 1300XT lub lepsza);
  • przynajmniej 12 GB miejsca na dysku twardym;

Alpha Protocol ujrzy światło dzienne w październiku na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. CD Projekt wyda w naszym kraju wszystkie wersje, jednak tylko pierwsza z wymienionych doczeka się kinowej polonizacji.

18 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Rogogonik

Oprócz tego, że zeżre mnóstwo miejsca na dysku to jest ok.

Odpowiedz
G B1SH0P

Faktycznie dużo miejsca na dysku potrzebuje, ale u mnie pewnie na wysokich będzie działać...

Odpowiedz
Bravo4

Już do diabła ze sprzętem, niedługo będe mógł mieć zainstalowaną 1 gre na raz tyle teraz zajmują miejsca :P

Odpowiedz
G mikim

Niskie te wymagania.

E tam, nie tak dużo tego miejsca na dysku, biorąc pod uwagę, jakie pojemności teraz HDD osiągają :).

Odpowiedz
MadeinHell

O fajnie toto wygląda. A o miejsce na dysku się nie martwię bo ogółem mam 800 giga :>.

Odpowiedz
G lothar-mb

słabo?
No i jeszcze ten Radek 1300 - naprawdę niewielkie wymagania IMHO jak na dzisiejsze czasy.
Ja się piszę na to.

Odpowiedz
G SpecShadow

W takich newsach zawsze jest wszystko pięknie, dopóki nie zobaczy się miejsca na dysku twardym. Niby można kupić nowy dyska ale komu chce się znowu babrać z "windą" niepotrzebnie skoro jeszcze nie padła? :]

Odpowiedz
G lothar-mb

Jeżeli w przeciętnym laptopie mamy dyski rzędu 200 GB, to ja nie widzę problemu jeśli chodzi o pojemność zajmowaną przez grę.

Odpowiedz
G mcnitrox

Czekam na tę grę z niecierpliwością. To będzie taki Metal Gear Solid na PC :P. Mam nadzieję, że się nie zawiodę tak jak na Velvet Assassin. Pojemność? Przeżyję, bywały gorsze gry. Wymagania typowe jak na Unreal Engine 3. Na pamięć je znam. Prawie wszystkie gry nim napędzane mają takie wymagania, czyli procek 2,4GHz, 6800GT, lub porównywalny (chyba z kosmosu) 1300XT, 1GB...standardzik jeśli chodzi o UE3.

Odpowiedz
G Mis776

GTA 4 czy Wiedzmin zajmowały wiecej miejsca na dysku czyli z ta grą mój twardziel też sobie poradzi :)

Odpowiedz
G Pan_Prezes

Bugsidian Entertainment i kredyt zaufania? Mało co z krzesła ze śmiechu nie spadłem.

Wymagania dziwnym trafem mi przypominają wymagania NWN2 (P4 2GHz, 512MB RAM, 6800GT)...

Jeśli engine gry ma być napisany w taki sam sposób jak w NWN2, to powyższe wymagania można zwinąć w rulonik i bez wazeliny im....... Ale z drugiej strony, skoro wymagania są tak bardzo podobne mimo upływu czasu i posunięciu się technologii do przodu, to może nauczyli się pisać działający kod? ;-)
There is still hope!

edit: No tak, nie doczytałem, piszą na UE3 - zdecydowanie jest nadzieja ;-) Może nie uda im się za wiele zepsuć ;-)

Odpowiedz
G kiczka116

gra widać fajna i dyżych wymagań niema to jest super:) ;D

Odpowiedz
G Henrar

Nie wiedzieć czemu wszystkie gry na UE3 mają w wymaganiach minimalnych gf6800+ a na 6600 chodzi bez problemu :)
A Pan_Prezes zapomniał ile to gier na UE3 ma takie same wymagania jak Alpha Protocol :D

Odpowiedz
G Karfein

Kolejna gra, która jak na razie mi nawet nie ruszy. A zagram na pewno - w końcu to robota Obsidianów :)

Odpowiedz
wiktorek96

A ja mam pyanie dlaczego np Unreal Tounament III który korzysta z Unreal Engine 3 wymaga pixel shader 2.0 a pozostałe wszystkie gry pixel shader 3.0

Odpowiedz
G Vojtas

> GTA 4 czy Wiedzmin zajmowały wiecej miejsca na dysku czyli z ta grą mój twardziel też
> sobie poradzi :)
A nieprawda. Wiedźmin zajmuje 8,5 GB. Dopiero gdy zainstalujesz wszystkie wersje jezykowe (kantoński, fiński, mongolski, estoński, suahili, afrikaans) instalacja wyniesie około 13,5 GB. Wiem, bo mam zainstalowane...

Odpowiedz