Informacje

Empire: Total War - wymagania minimalne

26 Piotr Wiejak

Studio Creative Assembly ujawniło wymagania minimalne gry Empire: total War - kolejnej odsłony serii, której miłośnikom strategii nie trzeba przedstawiać.

Do premiery gry Empire: Total War pozostały jeszcze tylko praktycznie równe dwa miesiące, więc czas najwyższy poznać wymagania sprzętowe tego tytułu. Studio Creative Assembly, przyciśnięte nieco przez fanów, podzieliło się na razie minimalnymi - przedstawiamy je poniżej.

Empire: Total War - obrazek 1
Empire: Total War

Ściągnij kompletny poradnik do Empire: Total War w PDF-ie

  • Procesor 2,4 GHz (jednordzeniowy),
  • karta graficzna z 256MB pamięci (zgodna z DirectX 9),
  • 1GB RAM-u dla systemu Windows XP, 2GB dla Visty.

Empire: Total War będzie spojrzeniem autorów na wiek XVIII, epokę kolonializmu. Ma oferować jeszcze bardziej zróżnicowaną rozgrywkę, niż poprzednie części serii (Shogun, Rome, Medieval), ponieważ zadebiutują w niej silnie reklamowane bitwy morskie, skalą niewiele ustępujące starciom wojsk lądowych. CA (inny oddział firmy) tworzy obecnie również RTS-a Stormrise.

26 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G mikim

W sumie nie jest źle, biorąc pod uwagę wymagania niektórych innych gier.

Odpowiedz
G PanPuchOwski

Znowu spam typu "Te wymagania minimalne nie są tak strasznie wysokie"
Wymagania jak wymagania co tu komentować??

Odpowiedz
G Zakrzysiunio

hmm... jestem coraz bardziej przekoany, że jednak potrzebuję dodatkowego RAM-u ^^
Szczególnie uradowała mnie wiadomosc, że wystarczy procesor jednordzeniowy- 2.4 to właśnie tyle, ile ma mój Pentium 4 (chyba dokładnie to 2.43GHz...)
szkoda tylko,że będzie +16, ale może uda mi się to jakoś ominąć.... czas pokaże, choć szanse są nikłe...

PanPuchOwski: a jeszcze większy SPAM to pisanie o spamie w komentach o newsie o wymaganiach minimalnych... Twój post był 100 razy bardziej spamerski niż inne posty, takie teksty pisz w temacie o SPAM-ie a nie tu

Odpowiedz
G rafekx 12

Wymagania są odpowiednie:) Czekam do Lutego na mojego pre-ordera:D

Odpowiedz
MadeinHell

Pewnie kupię, tak jak każdego Total Wara :), nigdy nie byłem w nich specjalnie dobry ale dają radochę. Niemniej od "empire" bardziej interesuje mnie Stormrise, który zapowiada się NAPRAWDĘ ciekawie.

Odpowiedz
G PanPuchOwski

> hmm... jestem coraz bardziej przekoany, że jednak potrzebuję dodatkowego RAM-u ^^
> Szczególnie uradowała mnie wiadomosc, że wystarczy procesor jednordzeniowy- 2.4 to właśnie
> tyle, ile ma mój Pentium 4 (chyba dokładnie to 2.43GHz...)
> szkoda tylko,że będzie +16, ale może uda mi się to jakoś ominąć.... czas pokaże, choć
> szanse są nikłe...
>
> PanPuchOwski: a jeszcze większy SPAM to pisanie o spamie w komentach o newsie o wymaganiach
> minimalnych... Twój post był 100 razy bardziej spamerski niż inne posty, takie teksty
> pisz w temacie o SPAM-ie a nie tu
>
Newsy są po to by je komentować i wypowiadać się co o nich się sądzi czyż nie?A pro po Empire: Total war akurat w tym roku skończyłem 16 :D i dostałem kompa z q9450 i Radkiem4870 - nie ma bata by nie poszła mi ta gra na fulla XD

Odpowiedz
G Laska-z-Polski

Powiem krótko, będzie ciekawie. :]

Odpowiedz
G Smooqu

Mam nadzieję że E:TW będzie lepsze od Metka i Romy które na dłuższą metę nudziły i miały za mało prowincji. Niewyobrażam sobie sytuacji w której w E:TW terytorium Polski to 2 prowincje.

Odpowiedz
G MisioKGB

2 GB na minimum? oh...

Ciekawi mnie ta gra i w dalszym ciągu śledzę przebieg prac.

Odpowiedz
G Bula93

> Mam nadzieję że E:TW będzie lepsze od Metka i Romy które na dłuższą metę nudziły i miały
> za mało prowincji. Niewyobrażam sobie sytuacji w której w E:TW terytorium Polski to 2
> prowincje.
Definitywnie powinni dać Gdynie i Sopot :D

Odpowiedz
G Patryk Mogilno

Nie takie złe ;-) Fajnie że tylko 1GB ramu trzeba

Odpowiedz
G dannik

Jeszcze te studio pod względem Total War nigdy mnie nie zawiodło i mam nadzieję, że zrobią tak dobrą grę jak wcześniejsze części.

Odpowiedz
G Smooqu

> > Mam nadzieję że E:TW będzie lepsze od Metka i Romy które na dłuższą metę nudziły
> i miały
> > za mało prowincji. Niewyobrażam sobie sytuacji w której w E:TW terytorium Polski
> to 2
> > prowincje.
> Definitywnie powinni dać Gdynie i Sopot :D
xD Wiesz o co mi chodzi. Nie chcę żeby całe Księstwo Warszawskie składało się z 1 prowincji - Wawy :)

Odpowiedz
G Vojtas

> xD Wiesz o co mi chodzi. Nie chcę żeby całe Księstwo Warszawskie składało się z 1 prowincji
> - Wawy :)
Gra zaczyna się w XVIII wieku, więc to jeszcze I Rzeczpospolita. :)

Odpowiedz
G Sebat1

Te wymaganie nie są aż tak złe , ale jednak spodziewałem się , że będą trochę mniejsze , bo do niskich to one nie należą. No ale trudno jakoś to się przeżyje.

Odpowiedz
G Xlol1

OO jaaaaaaaaaaaaaaa! :D Chyba mi pójdzie! Mam pytanie, mam Celeron 3,3 GhZ; 1 GB ram; Asus X1600Series 512MB; i teraz nie wiem, czy dokupić 1 GB ramu czy nie?

Odpowiedz
G hallas

Dokupić - jest to wydatek około 50 PLN a daje taki dodatkowy margines dla systemu. Przykładowo ja jeszcze nie zauważyłem by jakaś aplikacja korzystała z więcej niż 900MB (Gears of War), ale jak ktoś, tak jak ja, ma w modzie odpalanie FireFox (i YouTube), pobieranie jakiegoś pliku i jednoczesna gra w Crysis to te dwa giga ramu stają się potrzebne. No i OS też swoje zjada.

Odpowiedz
G Smooqu

> > xD Wiesz o co mi chodzi. Nie chcę żeby całe Księstwo Warszawskie składało się z
> 1 prowincji
> > - Wawy :)
>
> Gra zaczyna się w XVIII wieku, więc to jeszcze I Rzeczpospolita. :)
Zapomniałem :)

Odpowiedz
G Michaelius

> hmm... jestem coraz bardziej przekoany, że jednak potrzebuję dodatkowego RAM-u ^^
> Szczególnie uradowała mnie wiadomosc, że wystarczy procesor jednordzeniowy- 2.4 to właśnie
> tyle, ile ma mój Pentium 4 (chyba dokładnie to 2.43GHz...)
> szkoda tylko,że będzie +16, ale może uda mi się to jakoś ominąć.... czas pokaże, choć
> szanse są nikłe...
>
2.4 Ghz na pentium 4 to ponizej wymagan minimalnych raczej. Nalezy pamietam , ze ten procesor jest zegar w zegar mniej wydajny niz Athlony 64 czy core2.

Odpowiedz
bylekto

> Te wymaganie nie są aż tak złe , ale jednak spodziewałem się , że będą trochę mniejsze
> , bo do niskich to one nie należą. No ale trudno jakoś to się przeżyje.
Chyba zapomniałeś, że żyjemy w 2008 roku. Wysokie wymagania to na pewno nie są, choć dwa lata temu jeszcze byłyby dość duże.

Odpowiedz
G Sebat1

bylekto
Zależy kto jaki posiada sprzęt. ;P

Odpowiedz
G Podpułkownik

Eh liczę, że na moim skromnym sprzęcie pójdzie chociaż na minimalnych ;]


AMD Athlon X2 3600+ (2Ghz)
2GB ram
GeForce GT 7300 256 MB ;)

Odpowiedz
Stl1982

No...akurat Creative Assembly to jedna z niewielu obecnie firm, która zna takie pojęcie jak "optymalizacja kodu";) Nie dotyczy to jak widać Rockstara i coraz większej liczby developerów eh...I niech nikt nie mówi że "gra ma piękna grafikę, cienie itd, i dlatego tak wolno chodzi.."...9600GT 512mb amp, 2gb ram, Core2duo @ 3,1ghz, ---> na takim konfigu KAZDA produkcja powinna zasuwać conajmniej ze 25 fps a jak jest, dobrze wiemy...Przykład??Proponuje pooglądać trochę produkcji z demosceny...Co powiecie na cieniowane obiekty, z kilku tysięcy ścianek, źródła światła, soundtrack w mp, wszystko świetnie animowane + dodatkowe efekty, na sprzęcie porównywalnym do...486Dx/66Mhz, z 8 MB Ram i 2 MB pamięci graficznej!! (Chodzi o demo starstruck gruby TBL). Polecam wszystkim developerom (do nauki osły;)

Odpowiedz
G Dekerinho6

Wymaganie są całkiem fajne. To dobrze ;))

Odpowiedz
G Metalhead86

Z Bożą pomocą uruchomi się na moim stacjonarnym PeCecie... Na gierkę złożyłem już pre-ordera - jeśli nowy Total War będzie miał problemy z moją konfiguracją, to będzie to kolejny powód do "apgrejdu" kompa. Obok StarCraft'a II, który mam nadzieję wyjdzie w 2009, jest to premiera roku. Jak na każdy produkt Creative Assembly - czekam z niecierpliwością.

P.S. Czy wiadomo coś na temat wersji demonstracyjnej?

Odpowiedz
elte

Mam pytanie , czy ta gra pójdzie na najniższych det. na sprzęcie - grafa 512mb , ram 1gb, procek poniżej tych podanych czyli 2.09 GHz.
Nie wiem czy warto kupować, jednak nie chodzi mi o jakąś super grafikę,ale po prostu chcę to odpalić i pograć na najniższych
Pozdrawiam !

Odpowiedz