"Ludzie chcą od notebooków czegoś więcej, niż większego iPhone'a" - twierdzi menedżer Nvidii

Adam "Harpen" Berlik
2008/09/11 11:28

Bill Henry stwierdził, że 7-calowy Eee PC Asusa jest prawdopodobnie najmniejszym notebookiem zapewniającym komfortowe użytkowanie. Według menedżera firmy Nvidia przenośne komputery nie mogą być mniejsze.

Producenci laptopów prześcigają się tworzeniu jak najmniejszych urządzeń. Co prawda na rynku dostępne są zarówno notebooki z matrycami 19", ale także te standardowe, czyli 14" i 15". Niemniej jednak dla mniej wymagających użytkowników, a także tych, którzy chcą, być komputer przenośny był naprawdę mobilny, przygotowuje się bardzo małe wyświetlacze. Rekordzistą w tym przypadku jest 7-calowy Asus Eee PC.

Jak wynika z wypowiedzi generalnego menedżera firmy Nvidia, Billa Henry'ego, granica ta nie powinna zostać przekroczona. Asus Eee PC z 7" ekranem jest prawdopodobnie najmniejszym komputerem, który pozwala na komfortowe użytkowanie. Jednak dodaje, że wiele osób uważa, że również ten model jest już za mały i potrzeba nieco większego wyświetlacza, by móc swobodnie korzystać z Internetu czy nawet edytora tekstu lub programu graficznego.

Właśnie do takich celów przeznaczone są urządzenia z serii Eee Pc. Zarówno 10", jak i 12" matryce mają uznanie u sporej ilości użytkowników. Natomiast mniejsze wyświetlacze, czyli 9", 8" i wspomniane już 7" to ukłon w stronę tych, którzy potrzebują właśnie notebooka mobilnego, a jednocześnie taniego.

GramTV przedstawia:

Komputery typu MID, wg Henry'ego, znajdują się w innym segmencie rynku. Niemniej jednak, ludzie oczekują od notebooków czegoś więcej, niż trochę większego iPhone'a. Zatem zdaniem Billa 7-calowy Eee PC nie powinien mieć racji bytu.

Komentarze
13
Usunięty
Usunięty
15/09/2008 22:23

E tam, niech on aż tak za bardzo nie narzeka.W dzisiejszych czasach jest duża moda na to, żeby wszystko było co raz mniejsze... po prostu co raz to nowsze technologie, urządzenia są przekształcane w mniejsze, chociażby można to pokazać na przykładzie monitorów CRT oraz LCD. Owszem, przekątne pozostały, ale mimo wszystko monitory względem grubości stały się znacznie cieńsze. Technika idzie ostro do przodu, więc nie ma się co dziwić. Moim zdaniem na tym laptopie Asus Eee o przekątnej ekranu 7" musi się troszkę niewygodnie pracować tworząc na przykład grafikę. Obecnie pracuje na laptopie z przekątną 15,4" i raczej na mniejszej nie byłoby ciekawie.

Vojtas
Gramowicz
11/09/2008 20:55

Niekiedy miniaturyzacja wyprzedza ludzkie wymagania. Podobna sytuacja ma miejsce z aparatami fotograficznymi i kamerami wideo. W sloganach reklamowych większości popularnych modeli można przeczytać, że są lekkie, poręczne, małe. Tymczasem ta cecha zmniejsza stabilność - i nie pomoże nawet najlepszy system stabilizacji optycznej (vide reklama Panasonica). Jak zdjęcia mają być ostre, to sprzęt musi ułatwiać stabilny uchwyt bez wpinania w statyw przy byle okazji: sprzęt musi swoje ważyć, by był stabilny - i nie ma bata. Podobnież kamera - im bardziej profesjonalna, tym cięższa. Telewizyjna reporterska waży 4-5 kg. Podobnież statyw - musi swoje ważyć, by spełniał swoją rolę. Laptop musi zachować minimalne wymiary, by zachować komfort - zmieni się to, jeśli zmieni się interfejs. Jeśli dane będzie się wprowadzać z klawiatury holograficznej, to sam sprzęt może być wielkości pudełka zapałek. Ale na to jeszcze poczekamy.

Usunięty
Usunięty
11/09/2008 18:54
Dnia 11.09.2008 o 18:52, dannik napisał:

Za duży nie dobrze, ale za mały też nie dobrze... Sądzę, że matryce 10 i 12 są chyba najodpowiedniejsze (przynajmniej dla mnie).

muszę się z tobą zgodzić... :D




Trwa Wczytywanie