Microsoft i do piractwa podejście

Domek
2007/03/14 13:44

Microsoft jest jedną z najmocniej walczących z piractwem firm. Uaktualnienia systemu, mające uświadomić użytkownikom, że postępują niezgodnie z prawem, procesy sądowe... Jak się jednak okazuje, podejście giganta z Redmond do ochrony praw autorskich nie jest aż tak radykalne, jak można by sądzić.

Jak wynika ze słów, które wypowiedział na spotkaniu dla inwestorów Jeff Raikes - członek starszej kadry kierowniczej giganta z Redmond - podejście firmy do piractwa nie jest wcale tak jednoznacznie określone. A konkretniej - nadal jest ona zdecydowanym przeciwnikiem nielegalnego kopiowania oprogramowania, z drugiej jednak strony - jak mówi Raikes - wyznawana jest zasada: jeżeli już muszą kopiować, to lepiej, żeby kopiowali oprogramowanie Microsoftu. Microsoft i do piractwa podejście

Takie stawianie sprawy związane jest z pewnym spostrzeżeniem, któremu słuszność - przynajmniej częściową - przyznał swego czasu nawet Bill Gates. Spostrzeżeniem, że nawet jeżeli użytkownik pracuje na pirackiej kopii systemu Windows, to przynajmniej ciągle może kupić jakieś oprogramowanie firmy i zostać jej klientem w przyszłości. W związku z tym właśnie, chociaż Microsoft cały czas wojuje z piratami, to nie posuwa się do działań zbyt radykalnych. Z jednej strony bowiem firma chce oczywiście skłonić jak największą ilość użytkowników do korzystania z legalnych wersji systemu, z drugiej jednak nie ma ochoty pozbawiać się sporego grona potencjalnych odbiorców swoich produktów. Woli zamiast tego nakłaniać ich i liczyć na to, że w końcu przesiądą się na legalne wersje Windows.

Słowem - nie ma to jak radosna hipokryzja wielkich korporacji, prawda?

GramTV przedstawia:

Komentarze
84
Usunięty
Usunięty
23/03/2007 22:41

moim zdaniem Microsoft ma dobra koncepcie, podam przykład ze swojego doświadczenia zanim kupie oryginalną gre zawsze od kogoś borkne pirata, żeby samemu ocenić czy produkt jest warty świeczki. Może dlatego że przyszedł czas kupować za własne pieniądze, a wtedy człowiek zastanawia się czy pieniądze na pewno nie pójdą w błoto. A piractwo zawsze było i będzie, a taka osoba jak ja woli mieć oryginał ale testuje pirata( bo wersie demo mnie drażnią heheheh) :D

Usunięty
Usunięty
22/03/2007 14:49

Gry są coraz lepsze i coraz tańsze. Dlatego orginały niedługo wypchną pirackie wersje... mam nadzieje:D

Usunięty
Usunięty
20/03/2007 23:24

Sidagel napisał <i dziadek na prezent dla wnuka przez rok by zbierał nic nie jedząc i pijąc i mieszkając pod mostem:)))))> według mnie te uśmieszki na końcu są po prostu nie smaczne. A teraz do tematu, nie dziwię się MS, że ma takie podejście jeżeli program ma wersje "testową" czy jakkolwiek to nazwiemy to jest bardziej "user friendly" bo zna program więcej osób, a przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Z pewnością nikt by nie znał formatu PDF gdyby nie darmowy program którym można go odczytać. Z systemem operacyjnym tak się zrobić nie da, więc ciche pozwolenie na piractwo jest najlepszą reklamą. Viste za mniej niż 400 zł można dostać, nie wiem czy to aż tak dużo jak na nasze obecne warunki i zważając na to że nowy windows wychodzi co 5-6 lat a jak go kupisz to już zawsze masz obsługę techniczną i aktualizację za darmo, co wśród dystrybucji linuxowych już takie oczywiste nie jest. A wracając do tematów krajów rozwijających się; MS już o tym pomyślał i wprowadził wersję windowsa na godziny czy jakoś tak płaconą, choć osobiście uważam taki pomysł za iście kuriozalny to dla chcącego są możliwości. Podsumowując sparafrazuje: czyste sumienie - bezcenne.




Trwa Wczytywanie