Informacje

Jade Empire - zapowiedź

20 Lucas the Great

Uświadomiliśmy sobie rzecz straszną. Do premiery Jade Empire został raptem tydzień, a Wy pewnie nawet nie wiecie, co ma sobą prezentować ta gra. Dlatego odciągnęliśmy Myszę od opisywania ostatniej wersji beta polskiej edycji i zagoniliśmy go do napisania zapowiedzi. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem, betetatest zaś opublikujemy już wkrótce.

Jade Empire - zapowiedź - obrazek 1
Prawie dwa lata temu, bo w kwietniu roku 2005, za sprawą kanadyjskiego studia BioWare, posiadacze konsol Xbox otrzymali grę, która od samego początku zaczęła zbierać doskonałe recenzje w branżowej prasie. Jade Empire, bo o niej mowa, została nawet przez kilku publicystów okrzyknięta najlepszą grą cRPG, jaka pojawiła się kiedykolwiek na konsoli Microsoftu. Nic dziwnego, że wzbudzała ona również zainteresowanie u zatwardziałych pecetowców. Tym większe, iż rok po premierze studio ogłosiło, że trwają prace nad konwersją tego tytułu na platformę PC. Minęły więc dwa lata od ukazania się wersji na Xbox, a my jesteśmy właśnie w przededniu „blaszakowej” premiery.

Spójrzmy więc, czym próbują nas skusić do zainwestowania w ten tytuł jego twórcy i wydawca.

Pełen tekst znajdziecie tutaj.

20 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G pan m.

No,nareszcie;)

Odpowiedz
G piotrek-heroes

Jestem ciekaw czy będzie na miarę Neverwinter czy Obliviona, a może Gothica??? Trzeba będzie się skusić, szkoda, że STALKER wychodzi w tym samym terminie.

Odpowiedz
G Meketh

No to teraz trzeba poczekac do 9 marca oile Masterlink nic niezawali.

Odpowiedz
G Czarkinson

Czy wiecie jaki jest widok w tej grze ? Czy jest to coś w rodzaju Baldurs Gate i icewind dale że kierujesz myszką i widzisz z góry czy coś w rodzaju gothica że widzisz plecy bohatera i sterujesz klawaturą. Jeśli te drugie to chyba się skuszę na tą grę :-)

Odpowiedz
G piotrek-heroes

> Czy wiecie jaki jest widok w tej grze ? Czy jest to coś w rodzaju Baldurs Gate i icewind dale
> że kierujesz myszką i widzisz z góry czy coś w rodzaju gothica że widzisz plecy bohatera i
> sterujesz klawaturą. Jeśli te drugie to chyba się skuszę na tą grę :-)
Raczej jest z widok za plecami, tak wywnioskowałem ze screenów. Ale to nie jest jeszcze pewne.

Odpowiedz
G pawelgr5

TO nie jest nic w rodzaju Baldur's Gate. Walka w tej grze bardziej przypomina bijatyki niż to co było w wymienionych przez Ciebie grach.

Odpowiedz
G Mroku21

Hmm tylko zapowiedź? Na gry.wp.pl była już recenzja ;p

Odpowiedz
G Darth Andrzej

Zgadzam się z przedmówcą (mam tę grę na X360 i sądzę, że na PC będzie podobnie) walka sprowadza się do katowania jednego klawisza + przycisk ataku, który przebija obronę przeciwnika i od czasu do czasu przydaje się blokować ciosy, ale po co blokować jak można atakować. (,,Najlepszą obroną jest atak" :D) Ale za to fabuła jest niczego sobie, bardzo ciekawe zwroty akcji. Polecam.

Odpowiedz
G greg_f

grę trzeba mieć!! tylko mam pytanko: program ma dość duże wymagania sprzętowe, czy w związku z tym gra była testowana na gorszym sprzęcie? Bo np. wymagania Dark Messiah były dość spore, ale gra działała idealnie na sprzęcie z o wiele niższymi wymaganiami od minimalnych. Nie wiem czy mi ruszy... poczekać czy ryzykować? gry z BioWare biorę przeważnie w ciemno, ale nie wiem jak z tymi wymaganiami będzie:/

Odpowiedz
G Gol Galad

czyli tylko czekać aż nie będzie obsuwa a 'la wypadek tira :P

Odpowiedz
G adam3400

Będzie chyba fajna gierka :D

Odpowiedz
G sferis

A mnie odpycha wschodni klimat :P

Pozdrawiam,
sferis

Odpowiedz
HMRpG_MODED

> A mnie odpycha wschodni klimat :P
>
> Pozdrawiam,
> sferis
A mnie wręcz przeciwnie właśnie to mnie kręci ;)))Zwłaszcza takie Azjatki ;)))))

Odpowiedz
G gogowitczak

> grę trzeba mieć!! tylko mam pytanko: program ma dość duże wymagania sprzętowe, czy w związku
> z tym gra była testowana na gorszym sprzęcie? Bo np. wymagania Dark Messiah były dość spore,
> ale gra działała idealnie na sprzęcie z o wiele niższymi wymaganiami od minimalnych. Nie wiem
> czy mi ruszy... poczekać czy ryzykować? gry z BioWare biorę przeważnie w ciemno, ale nie wiem
> jak z tymi wymaganiami będzie:/
najlepiej zaczekaj na jakies demo :)

Odpowiedz
CyberTapir

Dema nie będzie. Poza tym gra nie wygląda na specjalnie wymagającą. Maksymalne wymagania to
System: Pentium IV 3.0 GHz or equivalent
RAM: 1024 MB
Video Memory: 256 MB
Hard Drive Space: 8000 MB
Other: ATI X600 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher recommended
Trudno określić ten zestaw jako jakiś high-endowy.

Odpowiedz
Wronson

Fajna laska na screenie.
:)

Odpowiedz
G Graffis

Że niby zwroty akcji lepsze niż w KotORze? Nie wiem naprawdę jak wielki musiałby to być zwrot po tym co się działo na pokładzie Leviathana w jedynce... poczekamy zobaczymy, jestem jednak sceptyczny ;)

Odpowiedz
G Kris_bla

Ciekawa zapowiedz, ale gry nie kupie i tak, bo jest w wersji PL ;-P Moze sobie w wakacje z Anglii przywioze to pogram :-) Ciekawi mnie system sterowania... Pad jednak do bijatyk (a tu jest taki system walki a'la Tekken) jest lepszy ;-)

Odpowiedz
G Daerdin

"Dodane do nazwy określenie "Second Edition", to wedle obietnic nie tylko prosty chwyt marketingowy." - coś się pomyliło było

Odpowiedz
G Piotrekgościu

Ech... nie wiem czy kupić czy nie kupić. Z jednej strony to może być bardzo fajna gierka ale:
- ja bardzo lubię RPG ale tu chyba z byt wiele elementów RPG nie będzie
- wschodni klimat budzi we mnie mieszane uczucia, z jednej strony beee... ale z drugiej - czegoś takiego jeszcze nie było a więc może to będzie to?

Odpowiedz