Informacje

Książę Persji podbije Wii

35 Iwanatsu

Ubisoft ogłosił, że nowa część przygód Księcia Persji zostanie wydana na Wii. Prince of Persia: Rival Swords w wersji na konsolę Nintendo ma ukazać się w marcu 2007.

Nasza historia rozpoczyna się w momencie powrotu Księcia (razem z Kaileeną, enigmatyczną Władczynią Czasu), do rodzinnego Babilonu. Na miejscu okazuje się jednak, że zamiast wymarzonego spokoju, zastaje on swoje królestwo zdewastowane przez wojnę, zaś Kaileena pada ofiarą brutalnego spisku, w wyniku którego zostaje porwana i zamordowana na oczach Księcia. To wydarzenie powoduje uwolnienie Piasków Czasu, które zagrażają wszystkiemu, co napotkają na swej drodze. Nasz bohater, wygnany na ulicę i poszukiwany, w końcu zdaje sobie sprawę, że Piaski Czasu opętały również i jego, przez co budzi się w nim Księżę Ciemności...

Książę Persji podbije Wii - obrazek 1

Rival Swords ma wykorzystywać możliwości pilota Wiimote oraz Nunchucka. To właśnie za pomocą rewolucyjnego kontrolera będziemy krzyżować miecze z przeciwnikami oraz wykonywać dobrze nam znane akrobacje, typu bieganie po ścianach (choć wykonanie tego ostatniego akurat chyba ciężko sobie w tej chwili wyobrazić). Nowy Prince of Persia ma dostarczyć nam dwie grywalne postaci, idealne połączenie elementów akcji z zagadkami, no i oczywiście epicki scenariusz.

Oprócz Nintendo Wii, gra zapowiedziana jest także na przenośną konsolę Sony PSP.

35 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Kolotko Tanker

biegania po ścianach sobie nie wyobrażam, ale cóż, nie jestem wizjonerem

Odpowiedz
G man86

Hmm... walki w PoP są bardzo widowiskowe, pełne akrobacji i używa się w nich najczęściej dwóch broni. Jakoś nie widzę, jak to można zrealizować przy pomocy pilota i podpiętej do niego "gałki". Podobnie z bieganiem po ścianach. Zaś co do fabuły, to ciężko nazwać jej czymś nowym. Wszak z opisu wynika, że będzie to po prostu PoP Two Thrones skonwertowany na Wii! Zapewne zatem nowy podtytuł ma po prostu podłoże marketingowe...

Odpowiedz
G mtwarog

Gdzie Microsoft i Sony się biją, tam Nintendo korzysta ;) A co do gry zapowiada się kolejna bardzo ciekawa gra, coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem Wii, głównie dla Rayman'a no i PoP'a :)

Odpowiedz
G Gol Galad

Nunchucka - natychmiastowe skojarzenie z Chuck Norrisem xD

Heh PoP (co za skrót) to była jedna z mojich najbardziej ulubionych serii :)) - a wymachiwanie mieczem może być nawet niezłe :P

Odpowiedz
G Bimber Fresh

Mnie się taka konwencja podoba. Będę mógł na innych platformach grać w to samo.

Odpowiedz
G dark master

Gdyby to jeszcze była trylogia połączona w jedną grę, można by się zastanawiać... ale tak? Wygląda na to, że będzie kilka na siłę dodanych elementów (bieganie po ścianach i związany z tym ruch wiimote'a? po co i jaki to ma sens? Za mocne wychylenie i książę spada?), stara fabuła i udawanie, że chodzi o coś nowego.

Odpowiedz
G Adamzzz

Zamiast robić PoP na Wii mogliby (Ubi) zająć się nową grą z serii Prince of Persia na PC. Nieprawdaż?

Odpowiedz
Drago Kac

eh czyli bieganie po ścianach skakanie na bardzo duza odleglosc,zatrzymywanie czasu odpada

nie wiem jak wy ale ja tego nie umiem :P

Odpowiedz
Silencer_pl

Heh 2 trony z PC maja inna nazwe pod Wii bardzo oryginalne. Lepszego pomysłu nie mieli ?

Odpowiedz
G Saref

> Heh 2 trony z PC maja inna nazwe pod Wii bardzo oryginalne. Lepszego pomysłu nie mieli ?
Kiedyś trzecia część na PC miała się tak nazywać gdzieś słyszałem. Pomysł ogólnie mi się podoba, choć jest trudny do zrealizowania może im się uda ;).

Odpowiedz
Deytonus

Oryginalna nazwa Dwóch Tronów to 'Kindred Blades' (bliźniacze/braterskie ostrza?).
Chętnie bym to zobaczył na własne oczka... trudno jednak byłoby się odzwyczaić od myszki/klawy lub pada.

Odpowiedz
G JogaTv

Hmmm... Fabuła bardzo przypomina ostetnie PoP:/

Odpowiedz
G Radzisz

A ja zrobie offtopik... gdzie dziesiąty dzień z neverwinter nights 2? Ciekawe newsy ale tego jednego mi brakuje :P

Odpowiedz
Wo_Oc1ek

Ekhm http://wii.ign.com/articles/751/751136p1.html tak na razie prezentują się gry na Wii ... bez chlubnych wyjątków jak Zelda ... Ja rozumiem, że grafika nie jest ważna, ale jak człowiek widział Xboxa360 w akcji , a nawet gry na ps2 ... to żal w dołku ściska jak się widzi takie "hity". Początki są trudne, ale strach się bać bo takie gry wychodzą ostatnio z rąk speców z Ubisoftu ... Jak długo tak będzie, oby jak najkrócej... Pomimo tego, że fanem Wii nie jestem, cieszy mnie jak największa ilość firm na rynku elektronicznej rozrywki bo to wymusza konkurencję, a w ostateczności polepsza się graczom. Więc trzymać kciuki za Wii ;) ... no chociaż tak leciutko ...no ;P pozdro

Odpowiedz
G Full Wypas

Fajnie, fajnie :D Na Wii już troszkę poluję i nie udaje mi się upolować :/ Ale jak łowy będą undane, to przy okazji złapię nowego PoP :D

Odpowiedz
G Lak5

Bardzo fajny pomysł , ale czego nie na PC czego ! :(

Odpowiedz
G Gofer31

Najwazniejsze w grach na Wii jest to, aby jak najlepiej wykorzystac mozliwosci kontrolera. Miejmy nadzieje ze w PoP na Wii kontroler zostanie wykorzystany jak najlepiej :P.

Odpowiedz
Narodowiec

Pop to jedna z ulubionych przez graczy serii( dla mnie ma miejsce na moim top 10)...Ciekawe jak będzie się używało wiilota

Odpowiedz
Silencer_pl

@Deytonus

to i tak podkreśla fakt, że zmienili nazwe skoro ta ma Rival Swords (niby podobna nazwa) i zapewne twoje tłumaczenie wyjdzie na polski (albo zblizone bo akurat bliźniacze można by bylo tutaj wstawić), albo zamiast 2 trony będą 2 miecze :D

Odpowiedz
G Seqiu

Jak dla mnie pierwsz część serii po prostu miażdzy. Wiem to, ponieważ teraz właśnie gram w tę grę i jestem prawie bliski jej przejścia. Chociaż przyznam, że gra nie należy do najłatwiejszych. Przy niektórych misjach trzeba wykazać się wielką zręcznością i pogłówkować gdzie skoczyć itp...
W inne części PoP nie grałem, lecz sądzę że to na pewno są hity, a w przypadku najnowszej części która będzie wydana na Wii, jest podobnie. ;)

Odpowiedz
G Ekzuzy

PoP to świetna seria i bardzo się cieszę, że ukaże się także na Wii. Zobaczymy, jakie będą recki, bo może 3 część przejdę właśnie na konsolo Nintendo.
Ubisoft pokazało, że potrafi zrobić świętne gry, więc wierzę, że i tym razem im się uda. Piaski Czasu były przecież przepięknym przypomnieniem starego, dobrego Księcia Persji. A sterowanie było przecież bardzo dobre i wygodne, nawet na klawiaturze. Czemu więc nie miałoby im się udać zrobić tego na Wii-mocie? Który, przynajmniej wg mnie, jest znacznie wygodniejszy od tradycyjnych padów? Trzymamy kciuki. Zresztą... już nam puchną te kciuki od trzymania, ale nie puszczamy ;-).

Odpowiedz
G Ellviss

Najlepiej rozbudowna będzie chyba walka. Jaki ruch zrobi się pilotem, taki ruch wykona książe mieczem.
A co dopiero będzie z daggertailem. :)

Odpowiedz
megazielarz

Jest się z czego cieszyć - The Two Thrones tyle, że pod inną nazwą. Jak na razie Ubisoft wypuszcza odgrzewane kotlety na Wii.

Odpowiedz
Bagieta

A co mnie to jak nie mam Wii.

Odpowiedz
G Beleth

lol...jak pomyślę o tym ile amatorzy gry w tenisa czy baseball na WII zniszczyli sprzętu elektronicznego (telewizory, wyświetlacze,magnetowidy, piloty WII) po prostu nimi machając to aż się boje co się stanie jak ktoś bedzie chciał przebiec po ścianie, następnie się odbić i zrobić potrójne salto z nożycowym cięciem w głowę przciwnika przechodzące w piruet tnący naokoło na wysokości pasa...przypuszczam że pojawią się pierwsze ofiary śmiertelne ^_^

Odpowiedz
G Danio697

Ciekawe jak będzie wyglądać?

Odpowiedz
Peterek1992

Beleth chyba trzeba będzie żegnać się ze znajomymi, którzy będą z nami w pokoju ;)

Odpowiedz
Kamilzloniowej

ja myśle ze na pc nowy PoP ukaże sie w wielkim majestacie. A jego grywalność nie zmaleje

Odpowiedz
Kamilzloniowej

> Ciekawe jak bedzie wyglądaa?
> Pewnie bedzie podobnie jak w PoP TT, chodzi wi o to ,?e walki bedą odbywaa sie w mieście i bedzie du?o oPCJI SPEED KILL, by3oby spoko bo te speed kile bardzo mi sie podoba3y. O zapomnia3bym o jeszcze jednym a mianowicie Walki z bossami (na ka?dego jest określona metoda i sposób) powinny zawieraa wiele elementów taktycznych, i powinny mianowicie zapieraa dech w piersiach SSSSSSSUUUUUUUPPPPPPEEEERRRRR!!!!!

Odpowiedz
G Ellviss

Jak to bedzie wyglądaa?
Tu macie screeny:

Odpowiedz
G Ellviss

> Jest się z czego cieszyć - The Two Thrones tyle, że pod inną nazwą. Jak na razie Ubisoft wypuszcza
> odgrzewane kotlety na Wii.
>
>
Rival Swords tylko bazuje na T2T ale lokacje ma inne.

Odpowiedz
Dark Cortezz

Zapewne ciekawa gierka.

Odpowiedz