Rocket League

Producent: Psyonix Wydawca: Brak Premiera: 7.7.2015 Gatunek: akcja, sport Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Rocket League - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Rocket League to gra sportowa, która stanowi wariację na temat piłki nożnej i jest dostępna na PC, Xbox One i PlayStation 4. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Psyonix, mające w swoim dorobku także poprzednią odsłonę cyklu, czyli Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars z 2008 roku.


Podobnie, jak w piłce nożnej, tak i w Rocket League bierzemy udział w kolejnych meczach rozgrywanych na boiskach z dwiema bramkami, a nasze zadanie polega na umieszczeniu futbolówki w bramce przeciwnika. Tym razem jednak po arenach nie biegają ludzie, lecz jeżdżą futurystyczne samochody (maksymalnie cztery w jednym zespole) wyposażone w dopalacze.


Docelowym trybem zabawy w Rocket League jest zabawa z innymi użytkownikami za pośrednictwem sieci lub na podzielonym ekranie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zmierzyć się ze sztuczną inteligencją, czy to w pojedynczych meczach, czy też w trybie sezonu.


Rocket League to gra, w której próżno tu szukać również zasad fair-play, bowiem spotkania rozgrywane są w tzw. "klatkach", więc nie ma mowy o autach, rzutach rożnych czy rzutach karnych – piłka cały czas znajduje się w grze. Mecze trwają pięć minut, a gdy po tym czasie wynik jest remisowy, następuje dogrywka na zasadzie złotego gola (kto strzeli, ten wygrywa).


Za wygrywanie kolejnych spotkań otrzymujemy punkty doświadczenia. Gra oferuje możliwość awansowania na kolejne poziomy i odblokowywanie nowych aren i rozmaitych dodatków. Wszystkie zdobyte pojazdy czy gadżety mają charakter kosmetyczny i nie dają żadnej przewagi w trakcie zabawy. Gracze mogą dowolnie modyfikować wygląd zewnętrzny swojego pojazdu za pomocą dostępnych przedmiotów (np. flagi państw).

Rocket League