Ancestors Legacy

Producent: Destructive Creations Wydawca: Brak Premiera: 22.5.2018 Gatunek: strategia, czas rzeczywisty Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Ancestors Legacy (edycja premierowa)

Ancestors Legacy to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez polskie studio niezależne Destructive Creations z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


W grze Ancestors Legacy przenosimy się do średniowiecznej Europy, by przejść rozbudowaną kampanię fabularną inspirowana wydarzeniami historycznymi ze wspomnianego okresu. Produkcja zawiera cztery grywalne frakcje (Wikingów, Anglosasów, Germanów i Słowian), a także oferuje możliwość zabawy wieloosobowej w różnych trybach multiplayer.


Ancestors Legacy jest wierne korzeniom gatunku RTS, co oznacza, że podczas rozgrywki musimy rozbudować swoją bazę. Zarządzamy dostępnymi surowcami, stawiamy kolejne budynki i przeprowadzamy starcia z armią nieprzyjaciela, korzystać z licznych opcji taktycznych. Niekiedy kluczem do sukcesu może okazać się odpowiednie wykorzystanie ukształtowania terenu, innym razem doświadczenie jednostek czy też ich morale.


Dzięki kamerze filmowej w Ancestors Legacy możemy obserwować z bliska poszczególne starcia, wciskając zaledwie jeden przycisk. W ten sposób znajdziemy się w centrum zdarzeń i zobaczymy starannie wykonane modele jednostek oraz bogate w detale lokacje. Gra bazuje na technologii Unreal Engine 4.