Inne

Wszystko, co wiemy o Shenmue III

Maria Wawrzyniak, 06.07.2019 17:30 0

Z racji tego, że nowa produkcja Yu Suzuki jest coraz głośniejsza, postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje o grze Shenmue III w jedno miejsce dla zainteresowanych.

Podstawowe informacje

Shenmue III jest kontynuacją serii popularnych japońskich RPG-ów akcji, które swój początek miały jeszcze w 1999 roku na konsolach Dreamcast. Jak głosi sam tytuł, jest to trzecia część z cyklu. Produkcja czekała 14 lat na to, aby ostatecznie fani zdołali ją sfinansować za pomocą Kickstartera, co świadczyć może tak naprawdę tylko o jednym – wciąż mamy w świecie całkiem spore grono fanów, którzy lubią i szanują Shenmue. Łącznie udało się zebrać ponad 7.1 miliona dolarów. Stworzeniem Shenmue III po raz kolejny zajął się ojciec serii, czyli legendarny Yu Suzuki. Wydawcą gry jest firma Deep Silver, natomiast producentem YS Net. Gra będzie miała do zaoferowania otwarty świat oferujący graczom naprawdę sporo wolności. Oficjalną premierę zaplanowano na 19 listopada bieżącego roku. Tytuł pojawi się na komputerach osobistych wyłącznie w Epic Games Store oraz konsolach PlayStation 4.


Fabuła

Pomimo faktu, że Shenmue II zadebiutowało 18 lat temu, akcja trzeciej części dzieje się bezpośrednio po zakończeniu tej poprzedniej. Nasz bohater, Ryo Hazuki, dociera w końcu do chińskiej wioski. Tam spotyka tajemniczą dziewczynę o imieniu Shenhua, która wcześniej pojawiała się w jego snach. Do tej samej wioski udał się również zabójca ojca Hazuki’ego – Lan Di.Źródło: https://twitter.com/ShenmueForever/status/1073170790596665344

W jednym z wywiadów, tym razem z miesięcznikiem EdgeYu Suzuki powiedział, że musiał sobie przypomnieć wszystko, co zebrał jako materiały ponad 20 lat temu – między innymi o chińskich ludach, zwyczajach i, oczywiście, osadach. Odwiedził nawet prowincję Fujian. My natomiast do eksploracji dostajemy trzy lokacje, będące chińskimi wioskami: Bailu, senna wioska położona głęboko w górach Guilin (i to właśnie tutaj zacznie się akcja gry), Choubu/Niaowu, która leży przy rzece i ma być najżywszą wioską z całej trójki, oraz Baisha, gdzie rzekomo spotkamy ponad kilkaset postaci. Shenmue III udzieli odpowiedzi na pytania, które pojawiły się w poprzednich częściach. Nie odkryje jednak przed nami całej historii, ponieważ to będziemy musieli zrobić sami. Otrzymamy również zupełnie nowe wątki. W materiałach promocyjnych jeszcze sprzed premiery pierwszej części fani mogą pamiętać chociażby postać Niao Sun, liderkę kartelu Chiyoumen, która ma się pojawić w części trzeciej.


Mechanika i rozgrywka

Po raz kolejny obiecano graczom swobodę oraz sporo codziennego życia. Budżet Shenmue III wprawdzie nie jest największym budżetem na świecie, twórcy postarają się zapewnić taki sam poziom szczegółowości, jak ten w poprzednich częściach, które między innymi z tego właśnie zasłynęły. NPC ponownie będą funkcjonować według własnego trybu dnia i posiadać dużo kwestii mówionych. Zaglądanie obcym do szuflad też nie zniknęło. Zmieniać będą się oczywiście pory dnia – jedna doba w grze ma trwać około dwie godziny. Warunki pogodowe zostawią po sobie ślady w postaci kałuż czy śladów innych mieszkańców.

Do tego rozwinięto sam świat gry – Suzuki zdradza, że łączna powierzchnia wiosek Bailu oraz Niaowu równa się powierzchni Hongkongu Shenmue II. Łącznie we wszystkich lokacjach mamy natknąć się na około 500 postaci, co udało się uzyskać dzięki technologii Unreal Engine 4, czyli silnika, z którego korzystają deweloperzy gry. To pozwoliło twórcom zrealizować znacznie więcej, niż pierwotnie planowali.Źródło: YS Net

Naszego bohatera będziemy obserwować z perspektywy trzecioosobowej. Zadaniem gracza będzie eksploracja lokacji, gdzie ma możliwość porozmawiania z praktycznie każdą napotkaną postacią. Znów musimy zarabiać pieniądze potrzebne na gorsze chwile i do zwyczajnego przeżycia. System walki będzie przypominał ten, który znajdziemy w klasycznych bijatykach – Ryo natomiast będzie miał do dyspozycji sporo różnych ciosów, mogąc jednocześnie uczyć się zupełnie nowych kombinacji.

W grze funkcjonuje wyłącznie jeden tryb – singleplayer.


Wymagania sprzętowe

Chociaż do premiery jeszcze ogrom czasu, YS Net ujawniło rekomendowane oraz minimalne wymagania sprzętowe gry. Rekomendowane wymagania sprzętowe to:

 • SYSTEM OPERACYJNY: 64-bitowy Windows 7/8/10
 • PROCESOR: Intel Core i7-770 3.6 GHz lub lepszy
 • PAMIĘĆ RAM: 16 GB
 • KARTA GRAFICZNA: Nvidia GeForce 1070 lub lepsza
 • KARTA DŹWIĘKOWA: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • DIRECTX: 11
 • MIEJSCE NA DYSKU: 100 GB

Natomiast minimalnymi wymaganiami sprzętowymi są:

 • SYSTEM OPERACYJNY: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 • PROCESOR: Intel Core i5-4460 3.40 GHz
 • PAMIĘĆ RAM: 4 GB
 • KARTA GRAFICZNA: Nvidia GeForce GTX 650 Ti lub lepsza
 • KARTA DŹWIĘKOWA: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • DIRECTX: 11
 • MIEJSCE NA DYSKU: 100 GB

Materiały promocyjne

https://youtu.be/aSAqTmwY2eY https://youtu.be/7Ta_Oi51hso https://youtu.be/UweI4Ra2QbM

Nasze materiały o grze

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze