Felieton

Powieść Szczury Wrocławia. Kraty Roberta J. Szmidta trafi do księgarń 30 stycznia

LM, 12 stycznia 2019 11:31 0

Kontynuacja polskiego cyklu o apokalipsie zombie ukaże się na rynku nakładem wydawnictwa Insignis.

Wydawnictwo Insignis ujawniło, że najnowsza powieść Roberta J. Szmidta – Szczury Wrocławia. Kraty – pojawi się na półkach księgarń dokładnie 30 stycznia. Po głośnej powieści Szczury Wrocławia. Chaos Szmidt powraca do pochłoniętego apokalipsą zombie Wrocławia z lat 60. minionego wieku z nową opowieścią, w której ponownie wezmą udział rzeczywiste osoby, które zgłosiły się do autora, by ten uśmiercił je na kartach swojej powieści.

Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin od jej wybuchu milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie szeregami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy.

Załoga zakładu karnego numer 1 podejmuje desperacką decyzję. Funkcjonariusze pozbywają się wszystkich osadzonych, aby na ich miejsce sprowadzić własne rodziny. Wierzą, że przetrwanie nadchodzącej apokalipsy będzie możliwe tylko za murem fortecy, jaką jest poniemieckie więzienie. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli – kilkunastu najgorszym zwyrodnialcom, na których ciążą liczne wyroki śmierci, udaje się zbiec z konwoju. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal. Zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

W drugiej części „Szczurów Wrocławia” czytelnik pozna dramatyczne koleje losu obu tych grup: załogi więzienia i cudem ocalonych złoczyńców. Kto jest lepiej przystosowany do przetrwania w czasach, w których wszystkie normy moralne przestają mieć znaczenie? Czy przeciętny człowiek może przeżyć starcie z pozbawionym sumienia, ale obdarzonym intelektem mordercą – zagrożeniem po stokroć gorszym od rzesz żywych trupów?

Gram.pl objął książkę patronatemm medialnym.

Constructor Plus - kolejna odsłona serii o budowaniu miast ukaże się pod koniec lutego
World of Warships Blitz świętuje pierwszą rocznicę premiery na platformach mobilnych
System Shock Remake – zobacz porównanie silników graficznych Unreal 4 i Unity
Hitman 2 – wystartowało specjalne zimowe wydarzenie; znamy szczegóły najnowszej aktualizacji
najnowsze