News

Blizzard: Starcraft II w pełnej polskiej wersji językowej

Adam Berlik, 16.01.2010 11:15 127

Szybko się pojawiła i równie szybko zniknęła – mowa o notce prasowej Blizzarda dotyczącej pełnej polskiej wersji językowej Starcrafta II.

Przez jakiś czas na oficjalnej stronie firmy Blizzard znajdowała się informacja prasowa na temat polskiej wersji językowej gry Starcraft II. Poniżej zrzut ekranu ze wspomnianej witryny oraz fragment notki przetłumaczony przez redakcję serwisu Starcraft2.net.pl:

”(...) Wings of Liberty, zbliżająca się strategia czasu rzeczywistego zostanie całkowicie zlokalizowana na język Włoski i Polski. Uzupełni to listę oficjalnie wspomaganych języków w Europie w których skład do tej pory wchodziły języki: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski i hiszpański. Wszystkie wersje planujemy wydać w 2010 roku.

(...)Zapewnimy włosko i polskojęzycznym graczom StarCrafta II wysokiej jakości obsługę w języku ojczystym. Dedykowane zespoły wsparcia technicznego oraz komunikacji ze społecznością zostaną utworzone w europejskich biurach Blizzard Entertainment. Zapewnią one wsparcie w grze, obsługę klienta również offline oraz zespoły komunikujące się z fanami. Założone zostaną również oficjalne serwisy, które będą regularnie aktualizowane.”

Premiera gry Starcraft II odbędzie się nie później niż w czerwcu bieżącego roku. Wówczas na rynek trafi pierwsza część trylogii, zatytułowana Wings of Liberty, zawierająca nie tylko kampanię dla rasy Terran, ale również mini-kampanię poświęconą rasie Protoss.

najnowsze