logo

informacje

Alan Wake dopiero w 2008 roku

Wtorek, 05.12.2006, godzina 17:03, autor: Iwanatsu

Premiera nowej gry zespołu Remedy Entertainment (twórców Maxa Payne'a), została przeniesiona na początek 2008 roku. Ponadto, wersja na PC wymagać będzie Windowsa Visty.

Alan Wake, to psychologiczny action-thriller, w którym przyjdzie nam wcielić się w postać młodego autora poczytnych horrorów. Swój sukces zawdzięcza on spisywaniu swoich koszmarów sennych, z których czerpie później inspirację do swoich dzieł. Pewnego dnia, w niewyjaśnionych okolicznościach znika jego narzeczona, a koszmary ustępują miejsca załamaniu psychicznemu.

Szukając pomocy, nasz bohater kieruje się do szpitala, znajdującego się w pozornie spokojnej, malutkiej miejscowości o nazwie Pride Falls. Tam, podczas rekonwalescencji, poznaje kobietę do złudzenia przypominającą mu jego zaginioną narzeczoną. Od tej pory, koszmary ponownie stają się częścią jego życia, lecz tym razem to już coś więcej niż zwykły sen...

Rozgrywka polegać będzie na walce z przeróżnymi "siłami ciemności", głównie za pomocą światła. Aczkolwiek samą latarką (i pistoletem) nie zawsze będziemy w stanie poradzić sobie z przeciwnikami. Pomocne może się wtedy okazać nasze otoczenie - zwłaszcza to odbijające światło - dzięki któremu będziemy mogli zastawiać na oprawców odpowiednie pułapki. Jednak tym, co wzbudza obecnie największe zainteresowanie, jest z pewnością rewelacyjna oprawa graficzna, ale o tym najlepiej przekonać się już samemu.

Oprócz komputerów osobistych, gra ukaże się także w wersji na Xboksa 360.

360Alan Wake

Producent: Remedy Studios | dystrybutor: Microsoft Polska

najnowsze komentarze

Świetnie. Najbardziej ucieszyłem się z tego, że wymaga Visty... Nie mam ochoty wydawać kilka stów na windowsy co 3 miesiące....

Co 3 miesiące?? niby czemu tak często??

starczy temu duetowi 4 rdzenie czy musimy na 8-rdzeniowe procesory czekać?

Bo 3 miesiące temu zakupiłem XP'ka (była obława na piratów w okolicy i to prawdziwa nie jakaś zmyślona). Zresztą nie róbmy off'topu

Zgadzam się z D1M. Przecież nie będę zmieniał Windowsa dla jednej gierki....

re Blade2 musiał byś zmienić cały komputer (wymagania wisty są wysokie, a i ta gra swoje dołoży), a i tak by ci pewnie chodziło wszystko wolniej niż teraz pod xp.

Alan Wake ... Jakoś dziwnie mi się robi gdy widzę swoję imię w tytule :P

Zaczęło się "gra będzie wymagać Visty". Czyli jednak trzeba będzie chcąc lub nie chcąc, przenieść się na nowe okienka. Natomiast z AW widziałem filmik i przyznam iż robi wrażenie, więc warto czekać.

Ciekawe czy coś dm Max Payne będzie podobne,szkoda że tak pużno premiera :(
Są plany wydanie gry w polsce?

Dla jednej? Nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiało się więcej gier wymagających Visty.

Panowie, spokojnie. Grę zapowiedziano na "początek 2008, czyli, znając rynek, ukaże się nie wcześniej niż latem 2008. Do tego czasu wszystkie gry będą już wymagały Visty i DX 10 (o ile nie 11). Należy już zatem napełniać świnki-skarbonki ;)

grafika naprawde robi wrażenie... jesli chodzi o viste - trudno - musimy isc z postepem

Dla mnie ludzie, którzy twierdzą, że na 100% nie przejdą na Visie są po prostu śmieszni….i większość z nich tak samo mówiła o tym, że nie przesiądzie się na XP….a teraz? Na pewno każdy używa xp, ponieważ wymagają tego nie tylko gry, ale też inne aplikacje…daje wam rok może półtora na to że przesiądziecie się na Viste…

> Dla mnie ludzie, którzy twierdzą, że na 100% nie przejdą na Visie są po prostu śmieszni….i
> większość z nich tak samo mówiła o tym, że nie przesiądzie się na XP….a teraz? Na pewno
> każdy używa xp, ponieważ wymagają tego nie tylko gry, ale też inne aplikacje…daje wam
> rok może półtora na to że przesiądziecie się na Viste…


oj nie ... ja już do Windowsa siły nie mam i dlatego w lutym na mojej półeczce zagości X360 ... a komp. zostaje do pracy ...

Heh, pamiętając, ile razy przekładana była premiera "Max Payne", spodziewam się gry najwcześniej w okolicach 2010 roku;) A zresztą, to i tak nie mój gatunek:D

Ech szkoda że tyle trzeba czekać, gierka zapowiada się świetnie. A co do Visty no cóż i tak trzeba będzie go mieć i tak, a i pewnie wtedy już znajdzie się w domku moim konsolka.

> starczy temu duetowi 4 rdzenie czy musimy na 8-rdzeniowe procesory czekać?

To pewnie miało być ironiczne, a tak naprawdę masz w tym dużo racji. Z tego co wyczytałem, pokazy tej gry urządzane były na high-endowych PeCetach z Core 2 Quadro - nowych, czterordzeniowych madafakach. Gra ponadto WYMAGA co najmniej dwóch rdzeni i jeśli ktoś ma procka jednordzeniowego z HT, to ma jakieś tam szanse, że gra mu się nawet odpali... fajnie, co?;)
Nie dramatyzowałbym jednak za bardzo. Do premiery pozostało naprawdę duuuużo czasu, wiec jeszcze zdążymy podrasować swoje maszyny. I pewnie będziemy musieli to zrobić, nie tylko dla tej właśnie gry.

xp w przeciwieństwie do 98 jest stabilny, zaś vista nie zaoferuje nic. Jeśli wiec przejdę to nieszybko i z przymusu, o ile gry które są w stanie mnie zainteresować nie przestaną być robione zanim developerzy przejdą na viste, może się skończyć na tym że będą grał wyłącznie w starocie bo w nowościach będą tylko wodotryski graficzne (podczas gdy jedynym zadaniem grafiki jest informowanie gracza co się dzieje dookoła (czyli fpp/tpp odpada) jego postaci/drużyny/floty/oddziału/co czym tam jeszcze można sterować a nie będzie tego co się liczy czyli pomysłu, fabuły i porządnego wykonania.

> zdążymy podrasować swoje maszyny. I pewnie będziemy musieli to zrobić, nie tylko dla tej właśnie
> gry.

do premiery to taki kompy będą do kupienia za grosze, sprzęt rozwija się szybciej niż oprogramowanie (aczkolwiek wymuszenie korzystania z dx10 pod vista może ten rozwój zachamować)

Tak pozno? I JESZCZE VISTE TRZEBA BEDZIE MIEC!?
Boze...A tak chcialem w to pograc ;(. Aktualnie gram w Max'a Payne'a ;D.