logo

informacje prasowe

Heroes of Might and Magic V - Bogusław Linda jako czciciel demonów

Poniedziałek, 06.03.2006, godzina 14:36, autor: Chamberlyn

Redakcja portalu gram.pl nie odpowiada za treść poniżej zamieszczonej informacji, będącej materiałem prasowym przedstawionym przez wydawcę/dystrybutora produktu.

Z przyjemnością prezentujemy kolejny z cyklu newsów poświęconych pracom nad polską wersją Heroes of Might and Magic V. Polonizacja najbardziej oczekiwanej gry roku idzie pełną parą. Przetłumaczono ponad 400 stron dialogów i wypowiedzi, a obecnie trwają nagrania aktorów do dubbingu. Dziś przedstawiamy kolejną z gwiazd - Bogusława Lindę.

Bogusław Linda to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych aktorów polskiego kina. Filmy z jego udziałem, takie jak: "Kroll", "Psy", czy "Zabij mnie glino" zyskały miano kultowych, a Linda stał się największym "twardzielem" polskiego kina. W Heroes of Might and Magic V Bogusław Linda wcielił się w postać Agraela - czciciela Smoka Ourobosa, Władcy Demonów. Nie wierząc w ład i porządek, Agrael hołduje mocom chaosu i wybiera życie w samotności. Wysłany z misją pilnowania i obserwowania Isabel, stanie przed ciężkim wyborem - lojalnością w stosunku do Ourobosa, a rodzącym się uczuciem do młodej uciekinierki.

Podczas pracy w studio Bogusław Linda przyznał, że jest to jego pierwsze doświadczenie w dubbingowaniu gier. Do pracy nad lokalizacją Heroes of Might and Magic skłoniła go przede wszystkim ciekawość.

Dla wszystkich niecierpliwie oczekujących na premierę gry przygotowaliśmy sample z nagranym przez Bogusława Lindę dubbingiem:

Gra Heroes of Might and Magic V zostanie wydana w Polsce w unikalnej na skalę światową formie. Wszystkie informacje na temat wydań w gry (w tym unikatowej Edycji Kolekcjonerskiej), a także możliwość zamówień przedpremierowych znajduje się na stronie http://sklep.gram.pl/homm5.

Więcej o samej grze na oficjalnej stronie http://homm5.gram.pl.

PCHeroes of Might and Magic V

Producent: Ubisoft | dystrybutor: CD Projekt/CDP.pl

najnowsze komentarze

Ciekawe czy będzie: " co ty wiesz o zabijaniu !"
:)

Oglądałem przedwczoraj "czas surferów" z lindą i nawet nieźle wypadł :)
Głos ma charekterystyczny. Może być do tej gry jak dla mnie :)

"Do pracy nad lokalizacją Heroes of Might and Magic skłoniła go przede wszystkim ciekawość."

jasne ;)

> Ciekawe czy będzie: " co ty wiesz o zabijaniu !"
> :)
>

raczej: " co (wiadome słowo) wiesz o przywoływaniu" :D

> raczej: " co (wiadome słowo) wiesz o przywoływaniu" :D


nie mogą dać słowa na K.. bo by Rydzyk zakazał dystrybucji.
i zanczek by był (18+) i całe masy 10-latków by kupiło z nadzieją że to jakiś GTA czy inna Lula i że jak (18+) to gołe dupy będą :)

Musiałbym zobaczyć Lindę w akcji w Heroes'ach, żeby to obiektywnie ocenić, bo sam głos bez obrazu to nie za barzdo jakoś tak wypada... Dla mnie troche plastikowo.

Mi się podoba, pasuje jego głos:) Chyba nie ma lepszej kandudatury na to miejsce jak Linda:) Według mnie...

Dobre te sample! Podobają mi się, szczególnie pierwszy. Szczerze powiem - miałem wątpliwości co do roli Lindy, teraz mam dużo mniejsze. :) Głos może i opatrzony, może się i za bardzo kojarzy, ale czuć jednak, że mamy do czynienia z aktorem.

O tak z wieelkim aktorem ;)

Pięknie pomyśleć, że kiedyś chciałem go zastąpić... przecież nie mam najmniejszych szans...

(...) Wszystkie informacje na temat wydań w gry (w tym unikatowej Edycji Kolekcjonerskiej), a także możliwość zamówień przedpremierowych znajduje się na stronie http://sklep.gram.pl/homm5. (...)

o! :)

Dlaczego.....???
Dlaczego zawsze ktoś musi decydować co jest dla innych najlepsze (już to kiedyś było). Dlaczego nie można wydać lokalizacji bez udziału aktorów? Mam ich dosyć na codzień w telewizji, serialach i wątpliwej jakości polskich superprodukcjach. Do tego reklama super lokalizacji podkręślająca udział znanych ludzi, do której nie umywają sie inne. Nie chodzi o samego Lindę ale o pomysł "uszczęśliwiania" graczy znanymi nazwiskami czy tanimi gadżetami. Niech jeszcze clip reklamowy nakręcą Doda z Mandaryną.
Baldur's Gate sprzedał sie dobrze nie dlatego że głosy podkładali znani aktorzy, ale że był świetną grą. To samo by było z HommV. Po co na siłę polepszać coś co jest już dobre.
Niestety wersja oryginalna na którą jestem dzięki temu skazany jest w CDP limitowana i w odpowiednio wyższej cenie.


> Dlaczego zawsze ktoś musi decydować co jest dla innych najlepsze (już to kiedyś było). Dlaczego
> nie można wydać lokalizacji bez udziału aktorów?


Nie wiem czy widzisz, ale w swoim poście sam zaczynasz decydować co jest dla innych lepsze, sugerując lokalizację bez aktorów... :)

Nie ma rozwiązania które zadowoli każdą możliwą osobę, przy wyborze znaczenie mają tak samo pieniądze co marketing co pewnie jeszcze kilka innych rzeczy. Firma, z puli tego co możliwe, musi sama wybierać i decydować co będzie lepsze dla graczy. Świadomość że wszystkich nie zadowolisz jest już wkalkulowana w życie na tej planecie :). Kwestią jest tylko czy decyzje jakie podejmuje są dobre. Biorąc pod uwagę opinie w wątkach dotyczących lokalizacji i polskich sampli, sądzę że można uznać te decyzje za dobre :)

a-kiedy-bedzie-premiera?

Hehehe "kto zetnie jej łeb" - fajnie brzmi. :-)

lol jako czciciel demonow.. no niezle :) w koncu rola ktora o nim mowi duzo ;)

Jak dla mnie to nieźle Pan Boguś wypadł :) oby innym poszło równie dobrze

swietnie pasuje Jego glos to roli gj Bogus :*

szczerze? nie podoba mi sie, strasznie sztucznie IMO...

Już sam tytuł tego newsa bardzo mnie rozbawił, od razu mi się skojarzył z Radiem Maryja :D