logo
informacje o grze

PCDragon Age: Początek

*****
Bardzo solidny cRPG
dodano: 14.1.2011, autor: TitusCruz

Gra z rzadkiego ostatnio gatunku oldschool cRPG. Tutaj mamy naprawdę wiele sensownych dialogów, dobrą fabułę, sensowne zadania poboczne i wiele dróg rozpoczynających i rozwijających naszą przygodę. Mechanizm rozgrywki -pomimo tego, że to nie D&D- jest sensowny, spójny i odpowiednio zbalansowany. Taktyka jest tu ważna, tak samo jak używanie aktywnej pauzy i wydawanie rozkazów drużynie. Działania drużyny można zautomatyzować - służy do tego specjalna opcja "taktyka" indywidualna dla każdej postaci. Minusem jest możliwość wydania tylko jednego rozkazu postaci, a nie jak np. w NWN zakolejkowanie kilku akcji jedna po drugiej. Graficznie i muzycznie jest bardzo ładnie i nie ma powodów do narzekań. W dobie prostych i prostackich gier udających RPG, Dragon Age: Początek jest rarytasem jedynym w swoim rodzaju. Bardzo długim i odpowiednio emocjonującym.

PSPShaun White Snowboarding

*****
mały, świeży Tony Hawk
dodano: 8.9.2010, autor: TitusCruz

bardzo fajna gra - jeśli lubisz gry w stylu Tony Hawk'a, kupuj od razu. Zalety: - bardzo dobrze oddana fizyka snowbardzisty, ruchy są płynne, i realistyczne; - grafika i muzyka na plus; - gór 5 (chyba, że są jakieś ukryte); pierwsze stoki są małe, ale wraz z odblokowaniem kolejnych, ich długość znacząco rośnie; lądując w górach Chile można się zgubić. - sterowanie bardzo dobrze oddaje fizykę jazdy na snowboardzie i jest wygodne; - w miarę łatwo odblokować kolejne poziomy, ale samo ukończenie stoków w 100% wymaga więcej umiejętności i sprawia satysfakcję; - bardzo ładnie snowboardzista się wywraca, gdy coś źle zrobimy; - optymalizacja gry - konsola nie zjada tyle baterii, więc pogramy dłużej niż w inne tytuły. Wady: - rozpracowując pierwsze stoki jesteś zmuszony do słuchania w kółko 2 utworów (fajnych, ale ile można). Wraz z postępami w grze odblokowujesz kolejne piosenki.

PCGears of War

*****
konsolówka pełną gębą
dodano: 1.10.2008, autor: TitusCruz

Po lawinie pozytywnych recenzji, spróbowałem tej gry. Ciężko ją ocenić. (osobiście kupiłem ją od kolegi który nie był tą grą zadowolony). I jak widać po ocenie, też nie jestem zachwycony. Baaardzo konsolowa gra, liniowa i w zasadzie dość krótka. To były minusy. A plusy? Filmowa i intensywna (jak ktoś gdzieś napisał: "to jak reportaż z linii frontu"), lekko odświeżająca gatunek (ale lekko-chowanie się za przeszkodami było już w StarWars: republic commando), bardzo dobry engine, fajne rozmówki towarzyszy broni. Czy wrócę do GoW? Pewnie tak, ale tylko po to by zobaczyć ją w pełnej krasie na kompie spełniającym maxymalne wymagania.

PCKroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay

*****
Najlepsza gra na podstawie filmu!
dodano: 1.10.2008, autor: TitusCruz

Najlepsza egranizacja filmu ever ( a w zasadzie prequel filmów z Riddickiem). I w dodatku jeden z najlepszych fpsów, z rewelacyjną fabułą, NPCami i audio-video.

PCNeverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy

*****
moja recenzja- pisana na świeżo po ukończeniu całej gry
dodano: 12.3.2008, autor: TitusCruz

Bardzo dobry dodatek do bardzo dobrego cRPGa. Fabuła wciągająca, bazująca lekko na finale fabuły NWN2, warto grać postacią z podstawki, ponieważ możemy ją awansować aż na 30 poziom, ponadto mamy do wyboru dużo nowych klas prestiżowych i atutów epickich. Bardzo dobre udźwiękowienie i głosy postaci. Sami towarzysze są charakterystyczni, i dobrze wykreowani. Kraina Rashemen, którą poznajemy też jest bardzo ciekawa. Jeśli ktoś lubi klimaty nordyckie będzie oczarowany. Polecam.