Zeno Clash

Producent: ACE Team Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 24.7.2009 Gatunek: akcja, fpp Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Zeno Clash (TopSeller), Zeno Clash (eXtra Klasyka: XK HIT), Zeno Clash (Grywalność ponad wszystko)

Niezwykle brutalna gra akcji (FPP), w której walkę prowadzimy z perspektywy pierwszej osoby. W grze wcielamy się w postać wojownika, wyruszającego na mistyczny koniec świata, a po drodze staczamy efektowne pojedynki z potworami.


Zeno Clash jest debiutanckim projektem zlokalizowanego w Chile studia developerskiego o nazwie ACE Team. Mamy tu do czynienia z dynamiczną i wyjątkowo brutalną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Całość rozgrywana jest w mrocznym środowisku fantasy, w wyraźny sposób nawiązującym do tematyki typu gothic-punk.

Zeno Clash jest jednym z kilkudziesięciu produktów używających silnika graficznego o nazwie Source, opracowanego przez Valve Software. Engine ten w przeszłości wykorzystany już został przez takie hity jak Half-Life 2, Vampire the Masquerade: Bloodlines, czy Dark Messiah of Might & Magic.

Zeno Clash