World of Warcraft

Producent: Blizzard Entertainment Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 11.2.2005 Gatunek: online, MMORPG, fantasy Wersja językowa: EN Wydania tej gry: World of WarCraft (edycja premierowa), World of Warcraft: Battlechest (2012) (edycja premierowa), World of Warcraft (wersja 5.0) (edycja premierowa)

Cztery lata minęły od czasu wydarzeń przedstawionych w Warcraft III: Reign of Chaos. Jednak na spustoszone ziemie Azeroth znów nadciąga niepokój. Wraz z odbudową królestw bojowych ras, pojawiają się nowe wyzwania i nowe siły chcące znów zawładnąć światem...
World of Warcraft to pierwsza gra RPG online w najpopularniejszym świecie fantasy wśród gier komputerowych. Uczestnik zabawy, za pomocą łącza internetowego, wraz z ludźmi z całego świata może przeżyć niezapomniane przygody. Będzie to możliwe dzięki poświęceniu prawdziwej ekipy Mistrzów Gry, którzy cały czas czuwają nad stworzonym światem, wprowadzają nowe misje, przeciwności, bohaterów niezależnych itd. Dzięki temu rozgrywka będzie się zmieniać z miesiąca na miesiąc i nigdy się nie powtórzy. Tylko od gracza, wybranej przez niego rasy i klasy, będą zależały interakcje z tysiącami innych graczy.

Najnowsze opinie naszych użytkowników

*****

Najlepszy MMORPG, jaki kiedykolwiek powstał

Zabrajin

World of Warcraft odniósł ogromny sukces w branży gier komputerowych, na co dowodem jest aż 11 mln aktywnych kont. Osiągnął to m.in. dzięki swej prostocie, ogromnym, rozbudowanym świecie, świetnej mechanice gry. Co do abonamentu, to nie jest on...

World of Warcraft

Beta Destiny w lipcu! Wielkie zainteresowanie Hearthstone i nowym dodatkiem do World of Warcraft

Patryk Purczyński
3

Interesujące wieści napłynęły z konferencji podsumowującej ostatni kwartał w wykonaniu Activision Blizzard. Firma wyznaczyła m.in. termin betatestów Destiny.

Sprzedano 15 milionów sztuk Diablo III; Activision Blizzard podsumowuje rok

Patryk Purczyński
12

Nieznaczny wzrost liczby subskrybentów World of Warcraft, sprzedaż kolejnego miliona sztuk Diablo III oraz czołowe pozycje marek Call of Duty i Skylanders nie uchroniły Activision przed spadkami.

Warlords of Draenor nowym dodatkiem do World of Warcraft? Zapowiedź już w ten piątek?

Patryk Purczyński
36

Na razie więcej jest co prawda pytań niż odpowiedzi, ale fanów World of Warcraft z pewnością zainteresują poszlaki i niepotwierdzone informacje na temat kolejnego rozszerzania MMO Blizzarda.