Wordhunters

Producent: thumbfood Ltd.

Wydawca: Brak

Premiera: 14.11.2018

Gatunek: familijna

Wersja językowa:

Wordhunters to gra towarzyska na PlayStation 4, która wykorzystuje aplikację PlayLink dostępną do pobrania w wersjach na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android. Dzięki niej podczas rozgrywki korzystamy wyłącznie ze smartfona lub tabletu, co sprawia, że sterowanie zostało mocno uproszczone. W związku z tym produkcja skierowana jest do osób w każdym wieku (nawet tych, którzy nie mają na co dzień do czynienia z elektroniczną rozrywką).

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, w Wordhunters faktycznie będziemy łowcami słów w kilkunastu mini-grach o różnym charakterze. Niektóre z nich wymagają zlokalizowania odpowiednich wyrazów, a w innych sami musimy utworzyć słowa z posiadanych liter. Dokonamy tego w różnych lokacjach umiejscowionych na całym świecie, bowiem Wordhunters zabierze nas między innymi do wirtualnego Paryża, Tokio, Londynu, Paryża i nie tylko. Warto dodać, że w jednej sesji może wziąć udział maksymalnie sześciu graczy.

konsola PlayStation 4, połączenie z internetem za pośrednictwem jednej sieci Wi-Fi, darmowa aplikacja (do pobrania z Google Play lub iTunes) zainstalowana na smartfonie lub tablecie