GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Producent: CD Projekt Red

Wydawca: CD Projekt/CDP.pl

Premiera: 04.12.2018

Gatunek: przygodowa RPG karcianka

Wersja językowa: PL

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści to gra, która łączy w sobie elementy znane z przygodówek, RPG-ów i karcianek. Za opracowanie tytułu odpowiada studio CD Projekt RED, autorzy serii Wiedźmin.

Za sprawą Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści przenosimy się w czasy II wojny z Nilfgardem, by poznać wydarzenia, jakie rozegrały się przed tymi, które ukazano w pierwszej grze o wiedźminie. Ogromny wpływ na historię ma główna bohaterka, Meve, która jest królową Lyrii i Rivii. Gracze będą musieli rekrutować nowe jednostki, ulepszać swoje obozowisko, grać w Gwinta, a także zbierać nowe, lepsze karty do swojej talii.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści pozwala na eksplorowanie mapy przedstawionej w rzucie izometrycznym. Możemy podjąć się wykonania zarówno głównych, jak i pobocznych zadań. Całość powinna wystarczyć na około 30 godzin rozgrywki.

Opisywana tutaj przygoda Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści miała być dostępna jedynie w Gwincie: Wiedźmińskiej Grze Karcianej, ale firma CD Projekt RED postanowiła, że zostanie ona wydana jako osobny tytuł.

konsola Xbox One