Unravel

Producent: Coldwood Interactive Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: 9.2.2016 Gatunek: przygodowa, logiczna, zręcznościowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Unravel (edycja premierowa), Unravel - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Unravel to kolejna propozycja utalentowanego studia Coldwood Interactive, które zaproponowało graczom uroczą platformówkę skierowaną do właścicieli PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.Akcja gry Unravel toczy się w świecie inspirowanym krajobrazami północnej Skandynawii, który eksplorujemy, wcielając się w postać Yarnego. Jest to bardzo nietypowy bohater, gdyż został on wykonany jedynie z czerwonej włóczki. Specyficzny pozostaje także sposób opowiadania historii traktującej o utraconych wspomnieniach naszego protagonisty. Autorzy całkowicie zrezygnowali z dialogów, więc podczas rozgrywki nie pada ani jedno słowo.Unravel zawiera rozbudowaną fizykę, więc bohater może chwytać się rozmaitych obiektów otoczenia, huśtać się między drzewami, zaczepiać o przedmioty widoczne na ekranie i nie tylko. Wszystko po to, by rozwiązać kolejne zagadki i przejść dalej. Yarny powinien jednak uważać, by nie wyczerpać zapasu włóczki. Brak nitki oznacza, że bohater nie będzie mógł zrobić nawet małego kroku.

Unravel

Yarny z Unravel - bohater targów E3 2015!

gram.pl
1

Niepozorny czerwony stworek ukręcony z włóczki ujął nas tak bardzo, że postanowiliśmy wspomnieć o nim w oddzielnym materiale! Ale nie tylko on sprawił, że gra Unravel wylądowała na liście oczekiwanych przez nas tytułów...