GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Tyler: Model 005

Tyler: Model 005

Producent: Reversed Interactive

Wydawca: Brak

Premiera: 21.08.2018

Gatunek: przygodowa, akcja, RPG

Wersja językowa: angielska

Tyler: Model 005 jest przygodówką akcji opracowaną przez niezależne studio Reversed Interactive, które zaproponowało właścicielom PC oraz konsol Xbox One wycieczkę do lat 50. minionego wieku.

Tyler: Model 005 to robot będący głównym bohaterem opisywanej produkcji. Wybudzony po latach stara się odkryć tajemnicę zniknięcia osoby, która go stworzyła. Aby tego dokonać, będzie musiał nie tylko rozwiązać liczne zagadki, ale także zabić niezliczoną liczbę szczurów, pająków i innych wrogów, których napotka na swojej drodze. Co ciekawe, autorzy zaimplementowali tu system punktów doświadczenia i umożliwili Tylerowi awansowanie na kolejne levele, dzięki czemu może on odblokowywać nowe zdolności.

Tyler: Model 005 pozwala kierować niewielką maszyną, która ma ogromny problem z wejściem na takie obiekty otoczenia, jak krzesła, schody czy regały. Mimo to dzielnie zmaga się z kolejnymi łamigłówkami, mając cały czas na uwadze swoją baterię. Można ją ładować jedynie przebywają w okolicy źródła światła, a kiedy tego nie dopilnujemy, Tyler zginie i nie pozostanie nam nic innego, jak powtórzyć dany poziom.

system operacyjny Windows 7 32 bit, procesor Intel i5 2,5 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760 (2GB) lub odpowiednik AMD, DirectX 11, 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX