Transformers: Devastation

Producent: Platinum Games Wydawca: Brak Premiera: 16.10.2015 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Transformers: Devastation - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Transformers: Devastation to gra akcji stworzona przez studio PlatinumGames (autorzy serii Bayonetta) na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i PC. Tytuł jest inspirowany serialem The Transformers, wyświetlanym przez amerykańską stację telewizyjną od 1984 do 1987 roku.


Głównym antagonistą w Transformers: Devastation jest Megatron, który dysponuje energią plazmową i zamierza wykorzystać ją do zmiany wszystkich obiektów na Ziemi w cybernetyczne konstrukcje. Aby mu przeszkodzić, gracze wcielają się w Autoboty i rywalizują z Deceptikonami w rozmaitych starciach. Każdy z pięciu dostępnych Autobotów (Optimus Prime, Bubblebee, Sideswipe, Wheeljack i Grimlock) może przybrać formę pojazdu lub humanoida.


Transformers: Devastation nawiązuje do serialu The Transformers także pod względem oprawy audiowizualnej. W grze usłyszymy Petera Cullena (Optimus Prime), Dana Gilvezana (Bubblebee) czy Franka Welkera (Megatron i Soundwave), a na ekranie zobaczymy świat wykreowany za pomocą technologii celshadingu (komiksowa grafika).

Transformers: Devastation