GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Transformers: Devastation

Transformers: Devastation

Producent: Platinum Games

Wydawca: Brak

Premiera: 16.10.2015

Gatunek: akcja

Wersja językowa: EN

Transformers: Devastation to gra akcji stworzona przez studio PlatinumGames (autorzy serii Bayonetta) na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i PC. Tytuł jest inspirowany serialem The Transformers, wyświetlanym przez amerykańską stację telewizyjną od 1984 do 1987 roku.

Głównym antagonistą w Transformers: Devastation jest Megatron, który dysponuje energią plazmową i zamierza wykorzystać ją do zmiany wszystkich obiektów na Ziemi w cybernetyczne konstrukcje. Aby mu przeszkodzić, gracze wcielają się w Autoboty i rywalizują z Deceptikonami w rozmaitych starciach. Każdy z pięciu dostępnych Autobotów (Optimus Prime, Bubblebee, Sideswipe, Wheeljack i Grimlock) może przybrać formę pojazdu lub humanoida.

Transformers: Devastation nawiązuje do serialu The Transformers także pod względem oprawy audiowizualnej. W grze usłyszymy Petera Cullena (Optimus Prime), Dana Gilvezana (Bubblebee) czy Franka Welkera (Megatron i Soundwave), a na ekranie zobaczymy świat wykreowany za pomocą technologii celshadingu (komiksowa grafika).

system operacyjny Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8, procesor Intel COre 2 Duo E4400 lub AMD Athlon 64 X2 5600+, 2 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 GT 512 MB lub ATI Radeon HD 3870 512 MB, DirectX 9.0c, 9 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX, połączenie internetowe niezbędne do aktywacji gry