Total War: Three Kingdoms

Producent: Creative Assembly Wydawca: Brak Premiera: 2018 Gatunek: strategia Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Total War: Three Kingdoms (edycja premierowa)

Total War: Three Kingdoms to kolejna odsłona bardzo popularnego cyklu gier strategicznych autorstwa studia Creative Assembly. Gra została wydana przez firmę SEGA wyłącznie na PC.


Akcja gry Total War: Three Kingdoms rozgrywa się w 190 roku naszej ery, kiedy to Chiny ogarnia chaos. Na oczach Xiana, młodego cesarza, dochodzi do upadku dynastii Han, a nasz bohater – kontrolowany przez despotycznego generała Donga Zhuo – nie może wiele zdziałać, gdyż jest jedynie kontrolowaną przez niego marionetką. Cesarstwu grozi anarchia, gdyż tyran Dong Zhuo sukcesywnie rośnie w siłę.


Nie wszystko jednak stracone, bo trzej bohaterowie tworzą sojusz i chcą rozprawić się ze wspomnianym tyranem. Dowódcy należą do chińskich rodów, które wspierają tę inicjatywę, ale jednocześnie zrobią wszystko, by "ugrać" coś dla siebie. Zbliża się wojna, która zadecyduje o przyszłości Chin.


Total War: Three Kingdoms jednocześnie pozostaje wierne korzeniom cyklu, ale oferuje także zupełnie nowe rozwiązania w mechanice zabawy. Gracze mogą liczyć także na lepszą oprawę graficzną niż w poprzedniej części serii.