Total War: Rome 2

Producent: Creative Assembly Wydawca: Cenega Poland Premiera: 3.9.2013 Gatunek: strategia Wersja językowa: PL/EN, B/D, PL KINOWA Wydania tej gry: Total War: Rome 2 (edycja premierowa), Total War: Rome 2 - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa), Total War: Rome 2 - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Total War: Rome II - Edycja Cesarska (edycja premierowa), Total War: Rome II - Edycja Cesarska - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Total War: Rome 2 to kontynuacja Rome: Total War, bardzo udanej gry strategicznej studia Creative Assembly wydanej w 2004 roku i będącej jednym z odłamów głównego cyklu, Total War.


Akcja gry Total War: Rome 2 rozpoczyna się w czasach powstania Republiki Rzymskiej, a rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza rozgrywa się na przestrzeni wieków. Jako dowódca jednego z wybranych państw bierzemy udział w kolejnych bitwach i przejmujemy kontrolę nad prowincjami. Poza trybem fabularnym, dostępny jest także pełnoprawny multiplayer, umożliwiający zabawę wspólnie z innymi użytkownikami.


Total War: Rome 2 oferuje połączenie rozgrywki w systemie turowym (na mapie strategicznej, gdzie możemy wybierać prowincje, które zamierzamy podbić oraz zarządzać przejętymi terytoriami) oraz w czasie rzeczywistym (walka z udziałem ogromnej liczby jednostek, wśród których znajduje się zarówno piechota, jak i flota), gdzie możemy skorzystać z wieży oblężniczych, katapult, balist, a nawet taranów.


Twórcy Total War: Rome 2 pozwolili użytkownikom również na dowolne operowanie kamerą w trakcie bitwy, co oznacza, że starcia można obserwować zarówno z bardzo daleka (żołnierze i inne jednostki widoczne są w formie ikon), z tradycyjnej odległości, jak w innych strategiach, a także zza pleców wybranego żołnierza (widok TPP).


Za generowanie wysokiej jakości oprawy graficznej w Total War: Rome 2 odpowiada silnik Warscape. Na uwagę zasługuje bogate w detale i podatne na zniszczenia otoczenie oraz realistyczna animacja żołnierzy i mimika – szczegóły te są widoczne zwłaszcza na przerywnikach filmowych lub po najechaniu kamerą na jedną z postaci biorących udział w walce.

Najnowsze opinie naszych użytkowników

*****

Rome 2

USARZ

Gra z rozmachem. Ale żeby się cieszyć trzeba mieć maszynę z NASA. Optymalizacja kuleje :(

Total War: Rome 2