Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Producent: Ubisoft Wydawca: Cenega Poland Premiera: 30.4.2010 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry: Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (edycja premierowa), Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa), Tom Clancy Splinter Cell: Conviction (UbiSoft Exclusive), Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (UbiSoft Exclusive), Splinter Cell: Conviction - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Splinter Cell: Conviction - Deluxe Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Splinter Cell: Conviction to skradanka autorstwa wewnętrznego oddziału należącego do koncernu Ubisoft.


W piątej odsłonie tytułowej serii główny bohater, Sam Fisher, występuje w roli renegata. Mężczyzna, któremu zabito córkę, został zdradzony przez swoich dotychczasowych pracodawców, organizację Trzeci Eszelon. Chcąc dowiedzieć się, kto za tym wszystkim stoi, wyrusza świat, odwiedzając najrozmaitsze zakamarki globu, walcząc z terrorystami i próbując poznać prawdę.


Poszczególne misje można wykonywać na dwa zasadnicze sposoby – Splinter Cell: Conviction, podobnie jak poprzednie części, pozwala likwidować wrogów z zaskoczenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, by stanąć z przeciwnikiem twarzą w twarz i stoczyć z nim bezpośrednie starcie. Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, skorzystamy z nowych zdolności Sama Fishera.


System Ostatniej Widzianej Pozycji wskazuje miejsce, w jakim uprzednio znajdował się dany strażnik lub też inna osoba będąca naszym celem. Dzięki niemu możemy na przykład oskrzydlić nieprzyjaciela. Z kolei druga opcja, Oznacz i Zlikwiduj, to nie tylko efektywne, ale przede wszystkim efektowne eliminowanie grupy intruzów. Gracz wychylając się zza osłony zaznacza kolejnych oponentów, by następnie, w mgnieniu oka, pozbyć się ich w określonej kolejności.

Najnowsze opinie naszych użytkowników

*****

Radykalna zmiana

Boobr

Sam Fisher się zmienił - a wraz z nim Splinter Cell. Do lamusa odeszło kilkunastominutowe czekanie w cieniu na jeden odpowiedni moment w którym wykonywaliśmy akcję, po czym z powrotem wracaliśmy do cienia. Conviction to już gra typu Action-stealth...

*****

Wyborna gra!

Ranigast_Max

Każdy fan serii Splinter Cell czekał na tą grę z zapartym tchem.Pomimo kolosalnej zmiany sposobu rozgrywki, gra warta jest uwagi. Większy nacisk na akcję wcale nie przeszkadza, bowiem jest wiele momentów w których można pozostać w ukryciu. Nie...

*****

Światło w mroku.

Michlocks

Ta część to na pewno odejście od początków serii o Samie Fisherze. Właśnie z tego powodu pojawia się wiele krytyki ze strony zatwardziałych fanów serii. Ale w moim odczuciu, Conviction jest grą bardzo dobrą. Nadal możemy się skradać, likwidować...

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Facebook i Twitter informują o nowym Assassin's Creed, DLC do Conviction i premierze Force Unleashed 2

Adam Bednarek
2

Wczorajsze wpisy na Facebooku i Twitterze sugerują, że już niedługo powinniśmy poznać szczegóły na temat nowej części Assassin's Creed i większego (płatnego?) DLC do Splinter Cell: Conviction. Poznaliśmy też dokładną datę premiery Star Wars The Force Unleashed 2.

Czego PlayStation 3 zazdrości Xboksowi?

Łukasz Odziewa
79

Każda z obecnych na rynku konsol ma tytuły, których próżno szukać u konkurencji. Tak było, jest i prawdopodobnie będzie zawsze. Serwis PlayStation Lifestyle postanowił przygotować krótką listę gier z Xboksa, które posiadacze PlayStation 3 chcieliby zobaczyć w czytnikach swoich konsol.

W tym tygodniu na gram.pl - zapowiedzi artykułów (10/2010)

Łukasz Wiśniewski
11

W tym tygodniu możecie się spodziewać miedzy innymi recenzji gier Battlefield: Bad Company 2, Final Fantasy XIII, Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising i Silent Hunter 5: Bitwa o Atlantyk. Będą też zapowiedzi i pierwsze wrażenia, zapraszamy!