GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Ticket To Ride

Ticket To Ride

Producent: Sony

Wydawca: Sony Computer Entertainment

Premiera: 14.11.2018

Gatunek: familijna

Wersja językowa:

Ticket To Ride to gra towarzyska wykorzystująca aplikację PlayLink, którą należy zainstalować na smartfonie lub tablecie przed rozpoczęciem zabawy. W jednej sesji może wziąć udział od 1 do 5 graczy dysponujących urządzeniem przenośnym podłączonym do tej samej sieci Wi-Fi.

Za sprawą Ticket To Ride autorzy przenieśli do wirtualnego świata doskonale znaną grę planszową. Dla tych, którzy nie mieli okazji zagrać w przygotowano samouczek przedstawiający zasady rozgrywki. Tak samo, jak w oryginale, akcja toczy się we Francji, w czasach powstawania pierwszych połączeń kolejowych.

Kluczem do sukcesu w Ticket To Ride jest umiejętność strategicznego myślenia. Wygrywa ten, komu uda się zrealizować poszczególne zadania, łącząc ze sobą miasta siecią kolejową. Budowanie tras może wydawać się banalne, ale to tylko pozory. Zwłaszcza, że inni gracze spróbują pokrzyżować twoje plany.

konsola PlayStation 4, połączenie z internetem za pośrednictwem jednej sieci Wi-Fi, darmowa aplikacja (do pobrania z Google Play lub iTunes) zainstalowana na smartfonie lub tablecie