Thief 4

Producent: Eidos Wydawca: Cenega Poland Premiera: 28.2.2014 Gatunek: akcja, skradanka Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA, B/D, EN Wydania tej gry: Thief (2014) (edycja premierowa), Thief (2014) - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Thief (2014) (Premium Games), Thief Collection - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Thief Master Thief Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Thief (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki)

Thief jest skradankową grą akcji przygotowaną przez montrealski oddział firmy Eidos mający w swoim dorobku niezwykle ciepło przyjętą produkcję zatytułowaną Deus Ex: Bunt Ludzkości. Pomimo braku cyferki w tytule mamy tu do czynienia z czwartą odsłoną kultowego cyklu, którego poprzednie części powstały w studiach Looking Glass i Ion Storm.


Akcja gry Thief rozgrywa się w Mieście, ogromnej metropolii, nad którą władzę sprawuje okrutny Baron. Mieszkańcy, chcąc się go pozbyć, wzniecają powstanie, a na czele ludności stanie Orion. Pomóc może im oczywiście Garrett, mistrz złodziei, który nie tylko świetnie kradnie, ale i umiejętnie likwiduje przeciwników z ukrycia. Protagonista dysponuje wieloma unikatowymi zdolnościami, które umożliwiają mu dotarcie w pozornie niedostępne miejsca i pozyskanie rozmaitych kosztowności.


Thief przenosi graczy do wielu lokacji, pozwalając na eksplorację bocznych uliczek, dachów budynków czy też wielkich posiadłości. Otwiera to przed Garrettem wiele możliwości – może on dotrzeć do celu na wiele różnych sposobów, ogłuszając strażników, strzelając do nich z łuku bądź też omijając ich. Nie bez znaczenia pozostaje także tryb koncentracji, w którym mistrz złodziei manipuluje otoczeniem, co pozwala mu przechytrzyć oponentów.


Wysokiej jakości oprawa wizualna Thiefa to zasługa nowego silnika wykorzystanego przez Eidos Montreal. Technologia ta zdolna jest do generowania zaawansowanej, nowoczesnej grafiki.

Thief 4

Hitman, Thief, Tomb Raider, Deus Ex w nowych reedycjach dla fanów akcji i skradania

Mateusz Stanisławski
22

Apetyczne trójpaki będą zawierać najświeższe odsłony flagowych serii Square Enix. Od razu poznaliśmy zawartość, cenę i datę premiery zestawów z cyklu Ultimate Triple Pack.

Thief - już graliśmy

Łukasz Wiśniewski
28

Mieliśmy okazję pograć przez kilka godzin w najnowszą odsłonę serii Thief. Czy najnowsza produkcja Eidos Montreal jest w stanie sprostać legendzie?

Piątki z Thief - o jednym takim, co ukradł serca graczy

Piotr Bajda
4

Garrett wyjdzie ponownie z cienia za niespełna dwa miesiące w jednym z najmocniej wyczekiwanych powrotów ostatnich lat. Przypomnijmy sobie dlaczego warto wypatrywać kolejnej gry z serii Thief.