The Talos Principle

Producent: Croteam Wydawca: Brak Premiera: 11.12.2014 Gatunek: przygodowa, fpp, logiczna Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry: The Talos Principle (edycja premierowa)

The Talos Principle to pierwszoosobowa gra logiczna. Za stworzenie produkcji odpowiada studio Croteam znane przede wszystkim z cyklu strzelanek Serious Sam. W pracach nad tym tytułem udział wzięli również Tom Juber (The Swapper, FTL) oraz Jonas Kyratzes (Infinite Ocean).


Rozgrywka w grze The Talos Principle skupia się na eksploracji kolejnych lokacji i rozwiązywaniu zagadek logicznych, polegających między innymi na replikowaniu czasu, wyłączaniu wieżyczek obronnych czy przekierowywaniu dronów. Gracze odwiedzają miejsca wypełnione starożytnymi ruinami i nowoczesnymi technologii, by znaleźć odpowiedzi na najbardziej intrygujące pytania. Zmagając się z łamigłówkami stopniowo odkrywają prawdę na temat świata i postaci głównego bohatera, który przed długi czas pozostaje wielką niewiadomą.


The Talos Principle niejednokrotnie zmusza do podejmowania trudnych decyzji, które mają swoje konsekwencje. Tylko od wyborów gracza zależy, jaką ścieżką podąży w swojej podróży i w jaki sposób pozna opowieść przygotowaną przez autorów gry.


Oprawa graficzna The Talos Principle jest niezwykle szczegółowa, a lokacje bogate w detale. To zasługa nowoczesnej technologii Serious Engine 4 i systemu umożliwiającego skanowanie rzeczywistych lokacji i umieszczanie ich w wirtualnym świecie.

The Talos Principle