The Surge

Producent: Deck13 Interactive Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 16.5.2017 Gatunek: RPG, akcja Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: The Surge (edycja premierowa)

The Surge to RPG akcji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra została stworzona przez studio Deck13 (współautorzy Lords of the Fallen), które nie kryło inspiracji serią Dark Souls od From Software.


Głównym bohaterem The Surge jest nowy pracownik megakorporacji CREO, na terenie której rozgrywa się akcja opisywanej produkcji. Pierwszy dzień pracy naszego protagonisty okazuje się być największym koszmarem. W pewnym momencie mężczyzna traci przytomność, a niedługo później – po przebudzeniu – orientuje się, że wszystkie maszyny, podobnie zresztą jak i spora część ludzi, są wrogo nastawieni względem niego. Musi więc nie tylko przetrwać, ale także znaleźć drogę ucieczki, dowiadując się przy okazji, co lub kto odpowiada za całą katastrofę.


The Surge oferuje możliwość zdobywania coraz lepszych elementów wyposażenia, w tym rozmaitych typów broni, wszczepów i gadżetów, zwiększających szanse na przetrwanie w toku rozgrywki. Jest to niezwykle istotne, bo gra zawiera minimalną liczbę wskazówek (nie uświadczymy tu podręcznej mapy obszarów czy też dziennika wypełnionego questami do zaliczenia), a bohater na swojej drodze zmierzy się także z niezwykle wymagającymi bossami.

The Surge