GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER The Mims Beginning

The Mims Beginning

Producent: Squatting Penguins Team

Wydawca: Brak

Premiera: 14.01.2015

Gatunek: strategia

Wersja językowa: PL KINOWA

The Mims Beginning to humorystyczna gra strategiczna, której akcja toczy się w bliżej nieokreślonym czasie w tajemniczym świecie. Właściwa rozgrywka zaczyna się w momencie, gdy statek tytułowych Mimów ulega wypadkowi, a bohaterowie zostają uwięzieni w kapsułach ratowniczych na latających wyspach.

Celem gracza w The Mims Beginning jest wykonywanie rozmaitych zadań w celu naprawy statku kosmicznego. Każda misja toczy się na innej planecie, którą należy skolonizować, odpowiednio kierując poczynaniami rozbitków. Do obowiązków użytkownika należy stawianie nowych budynków, uprawianie roślin i hodowanie zwierząt, a także dbanie o swoich podopiecznych, odpowiednie wykorzystywanie boskich mocy, walka z klęskami żywiołowymi i potworami oraz odkrywanie rozmaitych sekretów.

The Mims Beginning oferuje dwa tryby rozgrywki. Oprócz przygodowego dostępna jest także swobodna eksploracja, gdzie nie mamy z góry narzuconego celu zadania i możemy po prostu rozwijać swoją kolonię. Niezależnie od tego, jaką opcję zabawy wybierzemy, będziemy zajmować się tymi samymi czynnościami, lecz grając w trybie swobodnym, nie odczujemy presji czasu.

Warto dodać, że The Mims Beginning cechuje się kolorową, niezwykle przyjemną dla oka grafiką, a rozgrywka została zaprezentowana z perspektywy lotu ptaka. Mimo takiego widoku nic nie stoi na przeszkodzie, by obserwować każdego stworka oddzielnie i kierować jego poczynaniami. Gdy pozostajemy bezczynni, nasi podopieczni robią to, co uważają w danej chwili za odpowiednie.

system operacyjny Windows XP lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 2,8 Ghz, 3 GB RAM, karta graficzna GeForce 8800 GT lub Radeon HD 4850, DirectX 9.0c, 1 GB wolnego miejsca na dysku twardym