The Forest

Producent: Endnight Games Wydawca: Brak Premiera: 2015 Gatunek: akcja, przygodowa, symulacja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: The Forest (edycja premierowa)

The Forest to niezależny survival-horror stworzony przez Endnight Games, w którym gracze wcielają się w rozbitka walczącego o przetrwanie na wyspie zamieszkanej przez mutantów-kanibali.


W The Forest każde drzewo można ściąć, a drewno - wykorzystać na opał lub do zbudowania schronienia. Gracze mogą równie dobrze zainwestować w niewielką chatynkę, jak i potężną, otoczoną pułapkami fortecę. Za dnia mogą eksplorować wyspę, na której się znaleźli, szukając surowców i pożywienia - czy to polując na zwierzęta, czy też zbierając plony z upraw - bądź też przemierzać rozbudowany system jaskiń i podziemnych tuneli. W grze można wytwarzać własne, prymitywne narzędzia z drewna i kamieni.


Gracze muszą liczyć się z tym, że po zapadnięciu zmierzchu nadciągną mutanci, przed którymi można bronić się na dwa sposoby: zabunkrować się i unikać potyczek lub stanąć do otwartej walki. Co ciekawe, mutanci żyjący na wyspie nie są jak bezmyślne, kierowane jedynie instynktem zwierzęta, lecz przypominają ludzi - należą do rozmaitych klanów, mają własne rodziny i zasady, którymi się kierują.


By zapewnić graczom jak największą immersję, twórcy zapewnili wsparcie dla Oculus Rift. Jeśli poczujecie się zmęczeni walką o przetrwanie, możecie wyłączyć w grze wszystkich wrogów i skupić się wyłącznie na zwiedzaniu świata bądź rozbudowie bazy.

The Forest