The Escapists 2

Producent: Mouldy Toof Wydawca: Brak Premiera: 22.8.2017 Gatunek: strategia, symulacja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: The Escapists 2 - wersja cyfrowa (edycja premierowa), The Escapists 2 - Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

The Escapists 2 od Mouldy Toof Studios to gra, w której zabawa polega na uciekaniu z najcięższych więzień na świecie, takich jak lodowy Fort Tundra, pędzący przez pustynię pociąg czy stacja kosmiczna.


Gra pozwala stworzyć własnego więźnia, korzystając z ogromnej puli elementów. Gracze kierują skazańcami, którzy z pozoru grzecznie wypełniają codzienne obowiązki, uczestniczą w apelach i trzymają się rutyny. Jednak w ten sposób tylko przygotowują się do wielkiej ucieczki: potajemnie zbierają przydatne narzędzia i przedmioty, np. mydło, sztućce, za pomocą których mogą wykopać w swej celi tunel lub taśmę klejącą, pozwalającą łatwo ukryć dowody i rozwiązać wiele innych problemów. Kreatywność to podstawa - może lepiej przygotować specjalną miksturę, by sfingować swą śmierć i trafić do kostnicy?


W The Escapists 2 można bawić się solo lub połączyć siły z maksymalnie trzema towarzyszami (przed jednym ekranem lub online). Gra oferuje również tryb rywalizacji, w którym możemy przekonać się, kto jest mistrzem ucieczek lub rozwiązać konflikt podczas pojedynku na pięści na więziennym dziedzińcu. Liczy się nie tylko umiejętność wyprowadzania ciosów, łączenia ataków i blokowania. Siłownia w więzieniu pozwala zwiększyć swe szanse w bijatyce.


Cechy gry:


- 10 zróżnicowanych, wielopiętrowych więzień

- tryby kooperacji i rywalizacji dla maksymalnie czterech graczy

- tryb drop-in/drop-out, online i na podzielonym ekranie

- około 300 opcji personalizacji