The Dwarves

Producent: KING Art Games

Wydawca: Brak

Premiera: 01.12.2016

Gatunek: RPG

Wersja językowa: PL KINOWA

The Dwarves jest komputerową grą fabularną, której akcja rozgrywa się w uniwersum wykreowanym przez Markusa Heitza na potrzeby książki pod tym samym tytułem.

Głównym bohaterem The Dwarves, czyli najnowszej propozycji twórców serii The Book of Unwritten Tales, jest krasnolud imieniem Tungdil. Kowal wychowany pośród ludzi od dawna nie miał kontaktu z przedstawicielami swojej rasy, ale wkrótce ten stan rzeczy ulegnie zmianie, gdyż protagonista opuszcza dom, by dostarczyć cenną wiadomość. Sprawy dość szybko wymykają się spod kontroli, w efekcie czego nasz bohater – wspólnie z innymi postaciami – musi rozprawić się z rozmaitymi przeciwnikami.

The Dwarves to drużynowy cRPG, w którym bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym, ale warto korzystać z funkcji aktywnej pauzy, by zatrzymać grę i wydać komendy członkom swojej ekipy. Twórcy oddali do dyspozycji łącznie 15 grywalnych postaci, ale tylko czterech z nich może wziąć udział w bitwie, podczas której zmierzą się z orkami, zombie, mrocznymi magami, ogrami i wieloma innymi stworami.

Warto dodać, że The Dwarves bazuje na zaawansowanym silniku, dzięki któremu na ekranie możemy obserwować setki jednostek. Wykorzystana technologia oferuje także rozbudowany system fizyki (kiedy zaatakujemy danego przeciwnika, ten może wpaść na swoich towarzyszy i zadać im obrażenia, a nawet ich zrzucić w przepaść).

System operacyjny Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, procesor Q9650 / AMD Phenom II X4 940, 6 GB RAM, karta graficzna GTX660 / Radeon 7870 (2GB), DirectX 11, 25 GB miejsca na HDD