SUPERHOT

Producent: SUPERHOT Team Wydawca: IMGN.PRO Premiera: 25.2.2016 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: SUPERHOT (edycja premierowa), SUPERHOT - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Superhot to strzelanka autorstwa polskiego zespołu SUPERHOT Team, w której rozgrywka opiera się na ciekawym założeniu - czas płynie tylko wtedy, gdy gracz się porusza. Produkcja została sfinansowana na Kickstarterze w czerwcu 2014 roku.


Projekt powstał w ramach 2013 7 Day FPS Challenge, a sama gra w wersji na przeglądarki ukazała się we wrześniu 2013 roku. W grze czas płynie tylko wtedy, gdy gracz się porusza. Dzięki temu rozwiązaniu twórcy uzyskali ciekawy efekt - możemy zastanawiać się do woli i starannie celować w przeciwników, dzięki czemu rozgrywka nabiera strategicznego charakteru.


Superhot oferuje fabularną kampanię single-player, w której bohater porusza się po rozmaitych sceneriach - w wieżowcu, po zatłoczonej ulicy czy w windzie. Jego zadaniem jest eliminowanie przeciwników, którzy próbują go zabić. W grze mamy do dyspozycji ograniczoną ilość amunicji, toteż musimy starannie planować kolejne posunięcia. Jeśli zabraknie nabojów, możemy zabijać przeciwników wręcz. Prócz zwykłej broni, gra pozwala na korzystanie z ładunków wybuchowych.


W grze nie ma systemu osłon. Znaczne spowolnienie czasu w momencie, kiedy zastygamy w bezruchu, pozwala przeanalizować sytuację i uniknąć niebezpieczeństwa niczym w filmie Matrix, ale warto wziąć pod uwagę to, że przeciwnicy również potrafią unikać pocisków gracza. Nie ma też systemu leczenia ran, trafienie kulą oznacza śmierć.

SUPERHOT