Super Meat Boy

Producent: Team Meat Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 23.9.2011 Gatunek: akcja, zręcznościowa, platformowa Wersja językowa: PL KINOWA, EN, B/D Wydania tej gry: Super Meat Boy (Grywalność ponad wszystko)

Super Meat Boy to gra stworzona przez studio Team Meat, które przygotowało również The Binding of Isaac. Produkcja jest dwuwymiarową platformówką z oprawą graficzną nawiązującą do klasyki gatunku.


Ukochana głównego bohatera, czyli Meat Boya, który nota bene jest krwistym mięskiem, została porwana przez bardzo niebezpiecznego doktora Fetusa. Wyruszamy na poszukiwania dziewczyny i zrobimy wszystko, by ją odzyskać – tak przedstawia się zarys fabularny Super Meat Boya, ale stanowi on jedynie tło dla rozgrywki, czyli dania głównego.


W każdym z co najmniej kilkudziesięciu etapów przygotowanych przez twórców Super Meat Boya staramy się ominąć wszystkie pułapki i dotrzeć do ukochanej. Skaczemy między innymi po lokacjach umiejscowionych w ogrodzie, fabryce soli czy piekle. Wszystkie plansze są wypełnione rozmaitymi pułapkami, a dodatkowo na końcu każdego rozdziału musimy rozprawić się z bossem.


Super Meat Boy jest bardzo wymagającą produkcją. System sterowania nie należy do skomplikowanych i zasady można opanować w kilka minut. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przechodzenie kolejnych etapów stanowi ogromne wyzwanie.

Super Meat Boy