SteamWorld Dig

Producent: Image & Form Wydawca: Brak Premiera: 5.12.2013 Gatunek: nie dotyczy, zręcznościowa, platformowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: SteamWorld Dig (edycja premierowa)

Steamworld Dig to dwuwymiarowa zręcznościowa platformówka, która pierwotnie ukazała się na Nintendo 3DS, a następnie – w odświeżonym wydaniu – trafiła do właścicieli konsol PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U oraz posiadaczy PC.


Głównym bohaterem Steamworld Dig jest Rusty, parobo-górnik, który trafia do górniczego miasteczka Tumbletown. Zadanie protagonisty polega na eksplorowaniu lokacji, odkrywaniu licznych zagrożeń, pozostałości ludzkiej cywilizacji i zdobywaniu skarbów. Twórcy inspirowali się produkcjami typu Metroidvania, westernami czy też grami osadzonymi w steampunkowym świecie.


Steamworld Dig oferuje losowo generowane lokacje, co sprawia, że rozgrywka za każdym razem przebiega w inny sposób. Możemy się między nimi poruszać z góry wytyczoną ścieżką, jak również samemu tworzyć nowe przejścia przy wykorzystaniu specjalnego wiertła czy kilofu oraz innych narzędzi, jakimi dysponuje protagonista. Zdobywając określone przedmioty można także rozwinąć umiejętności herosa.


Wersja na komputery osobiste i konsole PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U charakteryzuje się grafiką w rozdzielczości HD i dodatkowymi efektami oraz filtrami. Steamworld Dig w tych wydaniach zawiera również udoskonalony system sterowania dostosowany do kontrolerów (na PC można również grać na klawiaturze).

SteamWorld Dig