Steampunker

Producent: Telehorse

Wydawca: Brak

Premiera: 06.07.2018

Gatunek: logiczna przygodowa

Wersja językowa: EN

Steampunker to pierwsza gra przygodowa z interfejsem point and click autorstwa polskiego studia Telehorse odpowiedzialnego również za produkcję zatytułowaną Steamburg.

Głównym bohaterem Steampunkera jest Vincent Moore mający za zadanie uratować Ziemię przed atakiem złych robotów, które przybyły z kosmosu. Aby tego dokonać, będzie musiał przejść aż pięć rozdziałów i rozwiązać ponad 30 zagadek polegających głównie na odnalezieniu wskazanych przedmiotów (tak, jak w produkcjach typu HOPA), ale nie tylko – gdzieniegdzie występują również tradycyjne łamigłówki o niskim stopniu trudności, a nawet fragmenty zręcznościowe polegające na eliminowaniu celów.

Poszczególne lokacje w grze Steampunker ukazano przy wykorzystaniu ręcznie malowanej oprawy graficznej, która w połączeniu z muzyką i efektami dźwiękowymi zespołu Silver Rocket buduje niepokojący klimat.

system operacyjny Windows XP SP2+, procesor Intel Core i3 1,7 GHz dwurdzeniowy, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT, DirectX 9.0, 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym