GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER State of Mind

State of Mind

Producent: Daedalic Entertainment

Wydawca: Brak

Premiera: 15.08.2018

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: angielska

State of Mind to gra przygodowa w konwencji thrillera od utalentowanego studia Daedalic Entertainment. Produkcja została wydana na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch.

Historia przedstawiona w State of Mind opowiada o transhumanizmie. Twórcy przedstawiają wizję świata przyszłości, w którym niemal wszystko uzależnione jest od cybertechnologii i robotyki. Przenosimy się do 2048 roku, do Berlina, gdzie brakuje środków niezbędnych do życia, dochodzi do przeludnienia, a wojna jest na porządku dziennym. Rozwiązaniem kryzysowej sytuacji może okazać się przetransferowanie ludzkich umysłów do wirtualnego CITY5, czyli miejsca, w którym nie trzeba się o nic martwić…

Główny bohater State of Mind to niemiecki dziennikarz, Richard Nolan, który zdecydował się na przeniesienie swoich wspomnień do CITY5. Problem w tym, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i część jego pamięci znajduje się w Berlinie, podczas gdy reszta trafiła do cyfrowego świata. Mężczyzna zrobi jednak wszystko, by wrócić do rodziny i odzyskać to, co stracił. Będzie musiał jednak walczyć nie tylko o swoją przyszłość, ale i przyszłość naszej cywilizacji.

State of Mind nie wprowadza rewolucji do gatunku, oferując możliwość eksplorowania lokacji, przeprowadzania dialogów i rozwiązywania zagadek. Istotne znaczenie mają wybory dokonywane przez gracza, które wpływają na losy bohaterów oraz wydarzenia prezentowane na ekranie.

system operacyjny Windows 7 lub Windows 8 (32-bit), procesor dwurdzeniowy Intel lub AMD 2,5 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 GT lub Radeon HD 2900 (karta DirectX 10), Direct 9.0c, 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa