Star Wars: The Old Republic

Producent: BioWare Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: 20.12.2011 Gatunek: RPG, online, MMORPG, sci-fi Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Star Wars: The Old Republic (edycja premierowa), Star Wars: The Old Republic - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa)

Star Wars: The Old Republic to gra MMOcRPG stworzona przez utalentowane studio BioWare, mające na swoim koncie takie produkcje, jak Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Mass Effect czy też Dragon Age.


Akcja gry Star Wars: The Old Republic została osadzona około 3-4 tysiące lat przed filmową sagą George'a Lucasa i 300 lat po Star Wars: Knights od the Old Republic. Fabuła traktuje o odwiecznym konflikcie dwóch frakcji: rycerzy Jedi i Imperium Sithów. Autorzy przygotowali rozbudowany scenariusz, składający się zarówno z głównych, jak i pobocznych wydarzeń. W trakcie rozgrywki mamy okazję porozmawiać z innymi członkami skompletowanej uprzednio drużyny, by wspólnie podjąć decyzję, w jaki sposób przejść daną misję.


Star Wars: The Old Republic oddaje do naszej dyspozycji kilka klas postaci. W skład Galaktycznej Republiki, czyli rycerzów Jedi, wchodzą: Smuggler i Trooper, z kolei po ciemnej stronie mocy, Imperium Sithów, stoją Bounty Hunter i Sith Warrior. Gracz może wybrać jedną z ośmiu dostępnych klas – z informacji opublikowanych przez twórców wynika, że wykonanie wszystkich misji przeznaczonych dla danej klasy zajmuje około 200 godzin.


W grze Star Wars: The Old Republic bazą operacyjną gracza jest statek kosmiczny, przy wykorzystaniu którego możemy zwiedzać całą galaktykę i walczyć z napotkanymi przeciwnikami (tryb gracz-kontra-gracz) w specjalnych strefach (Warzones) lub też wziąć udział w misjach wymagających współpracy między grupami graczy (Flashpoints) bądź spróbować swoich sił w wyzwaniach dla wielu graczy (Operations). Oprócz tego możemy rozwijać swoją postać, dołączyć do gildii, handlować przez domy aukcyjne oraz tworzyć własne przedmioty.


Star Wars: The Old Republic to przedstawiciel gatunku sieciowych gier cRPG, co nie znaczy, że samotnicy nie znajdą tu nic dla siebie. Tylko od nas zależy, czy będziemy bawić się w pojedynkę czy też wspólnie z innymi graczami. Choć warto zaznaczyć, że w późniejszej fazie rozgrywki pojawiają się etapy, które przejdziemy tylko w grupie.Star Wars: The Old Republic

Wyniki sprzedaży gier EA. Znakomita FIFA 13

Patryk Purczyński
5

FIFA 13 znalazła 12 milionów nabywców, przychody z Battlefield 3 Premium wyniosły ponad 108 milionów dolarów, a na Originie stworzono już 39 milionów kont.

Wyniki sprzedaży i zamówień przedpremierowych hitów EA

Patryk Purczyński
30

Electronic Arts podsumowało swój ostatni kwartał. Amerykański gigant wydawniczy ma się czym chwalić - jego gry sprzedają się świetnie, a największe hity schodzą jak ciepłe bułeczki już przed premierą.

Nowe informacje na temat The Old Republic

Łukasz Odziewa
11

W sieci pojawił się nowy materiał wideo, który zdradza kolejne szczegóły dotyczące Star Wars: The Old Republic. Tym razem twórcy przybliżają nam planetę Taris.

Nowy holorecord z The Old Republic

Łukasz Odziewa
10

Star Wars: The Old Republic to z pewnością jeden z najgorętszych tytułów od BioWare. W sieci pojawił się kolejny film promujący produkcję.

Najlepsze zwiastuny gier

Adam Wieczorek
36

Wśród podsumowujących rok rankingów pojawiają się też te dotyczące zwiastunów gier. Przyglądamy się, jakie tytuły doczekały się najlepszych zapowiedzi wideo.

Nad czym jeszcze pracuje BioWare?

Adam Woźny
28

Pracownicy studia BioWare nie są zaangażowani wyłącznie w tworzenie dodatków do Dragon Age: Początek, a także drugiego Mass Effecta i Star Wars: The Old Republic. Firma ma w zanadrzu jeszcze jedną, nieujawnioną dotąd, markę.

Elektronicy uwielbiają BioWare

Patryk Purczyński
40

EA nigdy nie był silnym graczem w gatunku RPG - przyznaje Frank Gibeau. Dzięki pozyskaniu BioWare'u sytuacja ta uległa jednak zmianie, a amerykański wydawca jest zachwycony pracą studia.