Space Hulk: Deathwing

Producent: Streum on Studio Wydawca: Brak Premiera: 2015 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Space Hulk: Deathwing (edycja premierowa)

Space Hulk: Deathwing to pierwszoosobowa strzelanka osadzona w uniwersum Warhammera 40,000, oparta na klasycznej grze planszowej Space Hulk z 1989 roku, na licencji Games Workshop. Autorami gry są Cyanide współpracujące ze Streum On Studio. Nie jest to pierwsza adaptacja Space Hulka - w 1993 roku została wydana gra cRPG oparta na tej produkcji, zaś w 2013 ukazała się strategia turowa.


Space Hulk jest obiektem dryfującym w niematerialnym wymiarze Chaosu, a jego rozmiary odpowiadają ziemskiemu Księżycowi. Jest on złożony ze zniszczonych asteroidów, wraków statków kosmicznych i rozmaitych odpadów. Można tam znaleźć cenne, zaginione, pradawne technologie, ale trzeba liczyć się ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony genokradów, czyhających w ciasnych, klaustrofobicznych tunelach. Oczywiście, nie zniechęca to kosmicznych piratów przed przeszukiwaniem tego gigantycznego śmietnika.


Główny bohater gry jest kosmicznym marine i należy do jednej z najbardziej tajemniczych i najpotężniejszych jednostek Dark Angels - Deathwing. Odziany w zbroję Terminatora i wyposażony w najlepszą broń, może stawić czoła wszelkim zagrożeniom na Space Hulku. Jako Librarianin, może też opanować specjalne moce. Podczas walki gracze zdobywają punkty, które mogą wykorzystać do wykupienia rozmaitych umiejętności z czterech drzewek rozwoju. Wraz z postępami, odblokowują także nowe moce, dostęp do potężnych reliktów i niszczycielskich broni.


Space Hulk: Deathwing działa na silniku Unreal Engine 4, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się doskonałą grafiką.

Space Hulk: Deathwing