Songbringer

Producent: Wizard Fu Wydawca: Brak Premiera: 1.9.2017 Gatunek: akcja, przygodowa, RPG Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Songbringer (edycja premierowa)

Songbringer to dwuwymiarowa gra akcji z elementami RPG oraz roquelike. Cechą charakterystyczną produkcji jest system proceduralnie generowanych światów, który pozwala na stworzenie jednego z 308 milionów uniwersów.


Podczas rozgrywki w Songbringer gracze przejmują kontrolę nad wyluzowanym bohaterem. Mimo wielu ostrzeżeń, Roq Epimetheos rozpoczyna swoją przygodę od zdobycia miecza, budząc pradawne zło. W toku zabawy eksploruje kolejne lokacje, walczy z przeciwnikami, unika pułapek, odkrywa starożytną technologię, tworzy potężne artefakty i zdobywa nowe, coraz lepsze elementy wyposażenia. Wszystko po to, by nie doprowadzić do wojny w galaktyce.


Songbringer to gra, w której głównemu bohaterowi towarzyszy niebot Jim zajmujący się skanowaniem otoczenia otoczenie, wskazywaniem przedmiotów do podniesienia, a nawet ogłuszaniem wrogów. Przechodząc kampanię w pojedynkę, kontrolę nad Jimem przejmuje sztuczna inteligencja, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić do zabawy drugiego gracza w trybie kooperacji.


Opisywana produkcja charakteryzuje się nieliniowym przebiegiem zabawy. Songbringer posiada otwarty świat, w którym będziemy błądzić, szukając nowych wyzwań, by poznać kolejne niuanse fabularne. Historia nie jest przedstawiona w sposób dosłowny, a niektóre wydarzenia można zinterpretować na kilka sposobów.


Songbringer zawiera system punktów kontrolnych, do których wracamy po śmierci naszego bohatera. Fani największych wyzwań mogą jednak spróbować swoich sił w trybie permadeath, gdzie po każdym zgonie postaci należy rozpocząć zabawę od nowa.