Sniper: Ghost Warrior 3

Producent: CI Games Wydawca: CI Games Premiera: 25.4.2017 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL, PL KINOWA Wydania tej gry: Sniper: Ghost Warrior 3 - Edycja Season Pass (edycja premierowa), Sniper: Ghost Warrior 3 - Season Pass (edycja premierowa), Sniper: Ghost Warrior 3 - Edycja Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Sniper: Ghost Warrior 3 - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Sniper: Ghost Warrior 3 - Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Sniper: Ghost Warrior 3 to trzecia odsłona serii FPS-ów Sniper: Ghost Warrior, autorstwa polskiego studia CI Games. W grze wcielamy się w emerytowanego snajpera piechoty morskiej, Jonathana Northa, na którego barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność - nie może on dopuścić do wybuchu otwartej wojny między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.


Sprytniejsi wrogowie, bardziej zabójcza broń, wyższa stawka - to właśnie oferuje Sniper: Ghost Warrior 3. Akcja toczy się w jednym z krajów Europy Wschodniej, podczas nowej, zimnej wojny. Trafiamy do regionu, który uważano za terytorium pozbawione strategicznego znaczenia, ale to właśnie tu działają separatyści wspierani przez Rosję, dążący do wywołania otwartego konfliktu. Naszym celem jest zapobiec wybuchowi wojny i dowiedzieć się, co naprawdę się dzieje.


Jako samotny snajper, musimy wykazać się nie lada sprytem, eliminując strategiczne cele, a przy okazji nie pozwalając się wykryć. Podczas strzelania musimy uwzględnić takie czynniki, jak odległość do celu, wiatr i grawitacja, a nawet własny oddech. W naszym wyposażeniu znajdą się rozmaite rodzaje broni (m.in. karabin snajperski XMP2015, XR2025 i M500 Cruiser) oraz gadżetów. Dostęp do amunicji mamy bardzo ograniczony, więc każdy nabój jest na wagę złota. Musimy jednak wykazać się czymś więcej niż umiejętnością pociągania za spust. W niektórych misjach przyjdzie nam posłużyć się prowizoryczną bronią i pułapkami bądź też dronami. Niejednokrotnie będziemy musieli negocjować z walczącymi stronami lub zmierzyć się z nimi.


W porównaniu z poprzednimi odsłonami serii, Sniper: Ghost Warrior 3 oferuje większą swobodę działania. Gracze mogą liczyć na szereg zadań pobocznych, do wykonania w dowolnej kolejności. Gra działa na silniku CryEngine i jest stworzona z myślą o konsolach ósmej generacji, dzięki czemu jej oprawa graficzna znacznie zyskała na jakości.

Sniper: Ghost Warrior 3