GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Shovel Knight: Showdown (WiiU)

Shovel Knight: Showdown (WiiU)

Producent: Yacht Club Games

Wydawca: Brak

Premiera: 09.04.2019

Gatunek: akcja bijatyka platformowa

Wersja językowa: EN, PL

Shovel Knight: Showdown to dwuwymiarowa bijatyka osadzona w świecie wykreowanym na potrzeby wyśmienitej platformówki zatytułowanej Shovel Knight. Za opracowanie tytułu odpowiada niezależne studio Yacht Club Games.

Docelowym trybem rozgrywki w Shovel Knight: Showdown jest rywalizacja. Możemy wziąć udział w pojedynkach „jeden na jednego”, a także sprawdzić się w trybie dla czterech graczy (wszyscy na wszystkich). Dostępny jest także wariant kooperacji, gdzie dwóch śmiałków mierzy się z innymi użytkownikami lub przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Swoje zdolności przetestujemy także na arenie treningowej.

Shovel Knight: Showdown zawiera również kampanię fabularną opowiadająca o losach poszczególnych bohaterów. Gra oddaje do dyspozycji ponad 16 grywalnych postaci, takich jak np. Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight i The Enchantress. Każda z nich oferuje inny styl walki, gdyż posiada unikatowe elementy wyposażenia i zdolności.

Warto wspomnieć, że Shovel Knight: Showdown został udostępniony wszystkim posiadaczom Shovel Knight: Treasure Trove zupełnie za darmo. Całość dystrybuowana jest także w formie oddzielnej produkcji.

konsola PlayStation 4, abonament PlayStation Plus wymagany do rozgrywki multiplayer przez internet