GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Shovel Knight: Showdown (WiiU)

Shovel Knight: Showdown (WiiU)

Producent: Yacht Club Games

Wydawca: Brak

Premiera: 09.04.2019

Gatunek: akcja, platformowa, bijatyka

Wersja językowa: PL, EN

Shovel Knight: Showdown to bijatyka z dwuwymiarową, pixel-artową oprawą graficzną. Mamy tutaj do czynienia z produkcją oferującą głównie tryb rozgrywki wieloosobowej, która ukazała się na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Switch i WiiU.

Jako że Shovel Knight: Showdown kładzie nacisk na umiejętności gracza, warto poświęcić chwilę i sprawdzić swoje zdolności na arenie treningowej. Właściwa część rozgrywki oferuje natomiast możliwość wzięcia udziału w rozmaitych walkach opartych na rywalizacji bądź współpracy. Mamy tu chociażby „free-for-all” dla czterech graczy, pojedynki „jeden na jednego” oraz kooperację przeciwko innym śmiałkom lub sztucznej inteligencji.

Shovel Knight: Showdown oddaje do dyspozycji nie tylko multiplayer, ale i kampanię fabularną. To właśnie dzięki niej dowiemy się więcej o takich bohaterach, jak Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight i The Enchantress i innych, pozostałych postaciach (roster łącznie obejmuje 16 herosów znanych z Shovel Knighta).

Warto odnotować, że Shovel Knight: Showdown można kupić na dwa sposoby. Gra wchodzi w skład pakietu Shovel Knight: Treasure Trove, który obejmuje podstawową wersję gry oraz wcześniejsze dodatki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by Shovel Knight: Treasure Trove kupić jako oddzielny tytuł.

konsola PlayStation 4, abonament PlayStation Plus wymagany do rozgrywki multiplayer przez internet