GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Shenmue I & II

Shenmue I & II

Producent: D3T

Wydawca: Brak

Premiera: 21.08.2018

Gatunek: akcja przygodowa RPG

Wersja językowa: EN

Shenmue I & II to zestaw oferujący zremasterowane gry Shenmue i Shenmue II, które doczekały się oprawy wizualna w wysokiej rozdzielczości. Niestety, autorzy nie pokusili się o stworzenie remake’ów, więc grafika pozostawia wiele do życzenia.

Każde wydanie Shenmue I & II oferuje dokładnie tą samą zawartość. Dlatego też niezależnie od tego, czy wybierzemy pakiet na PC, czy też kupimy edycje konsolowe (Xbox One i PlayStation 4) będziemy mogli zmienić rozdzielczość obrazu, wybrać schemat sterowania (klasyczny lub nowoczesny) oraz korzystać z nowego, poprawionego interfejsu użytkownika. Na uwagę zasługuje także obecność angielskiej i japońskiej wersji językowej.

Podczas rozgrywki w Shenmue I & II kierujemy młodym adeptem sztuki walki, który chce pomścić śmierć ojca i dowiedzieć się więcej na temat artefaktu Dragon Mirror. Ryu Hazuki, bo tak nazywa się główny bohater, staje przed licznymi zadaniami, podczas których musi szukać rozmaitych wskazówek, sprawdzić swoje umiejętności w licznych mini-grach, a także zmierzyć się z napotkanymi przeciwnikami.

Shenmue zadebiutowało w Europie w 2000 roku, natomiast Shenmue II pojawiło się trzy lata później. Były to jedne z pierwszych gier w otwartym świecie, które nie dość, że pozwalały na swobodną eksplorację, to w dodatku zawierały cykl dobowy oraz zmieniające się warunki pogodowe.

system operacyjny Windows 7 64 bit, procesor Intel i3-560 lub AMD FX-4300, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 650 Ti (1 GB VRAM) lub AMD Radeon 6990, DirectX 11, 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym