Shadowrun: Hong Kong

Producent: Harebrained Schemes Wydawca: Brak Premiera: 20.8.2015 Gatunek: RPG Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Shadowrun: Hong Kong (edycja premierowa)

Shadowrun: Hong Kong to trzecia gra z serii uznanych RPG-ów Shadowrun stworzonych przez Harebrained Schemes, z nowymi bohaterami, rozwiniętą magią i cybernetyką, całkowicie przeprojektowanym Matriksem, nową wersją edytora i nie tylko.


Shadowrun: Hong Kong to RPG, w którym historia odgrywa najważniejszą rolę. Przenosimy się w przyszłość, do dystopijnej wersji Shadowrun, gdzie magia zderza się z technologią. Na graczy czeka wielowątkowa fabuła i fascynujący, niemal zbyt ludzcy bohaterowie, mający barwną przeszłość. Postaci mają także własne problemy, z którymi muszą się zmierzyć - gracze mogą im pomóc lub zupełnie je zignorować.


Podczas potyczek wykorzystywany jest system taktycznej walki turowej, podczas której musimy podejmować mądre decyzje - szukać osłon, podbiegać i walczyć wręcz czy rzucać kulami ognia w grupy wrogów. Twórcy zadbali o rozmaite rodzaje broni - możemy wybierać spośród ponad 200 rodzajów oręża i zaklęć. Każda z postaci posiada inny zestaw umiejętności, zalet i słabych punktów, co pozwala jej pełni inną funkcję podczas wykonywania zadań. Startujemy od konkretnych archetypów, by z czasem rozwijać wyjątkowe talenty, wybierając spośród rozmaitych opcji.


Produkcja adresowana jest zarówno do nowych graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę z serią, jak i do weteranów, którzy z pewnością rozpoznają klasyczne postaci oraz technologie.