Shadow of the Colossus

Producent: Sony Wydawca: brak danych Premiera: Gatunek: akcja, przygodowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry:

W Shadow of the Colossus wcielimy się w postać młodego bohatera, który przemierzając tajemnicze lądy, ma za zadanie złożyć na ołtarzu ciało swojej ukochanej dziewczyny. Kiedy już tego dokonał z nieba uderzył potężny piorun. Tajemniczy głos z niebios oznajmia mu, że dusza ukochanej zostanie przywrócona dopiero wtedy, gdy ten oczyści ziemie z posągów kolosów. Rozpoczyna się niebezpieczna wyprawa, której celem jest zgładzenie olbrzymich, kamiennych postaci.


Szata graficzna oraz oprawa dźwiękowa nawiązują do klimatów mrocznego średniowiecza. Monumentalne budowle, ogromne przestrzenie i realistycznie odwzorowane postacie sprawiają, że przedstawiony w Shadow of the Colossus świat, owiany jest atmosferą mistycyzmu i tajemnicy. Muzyka zawarta w grze, buduje narastające napięcie oraz klimat zagadkowości. Jej autorem jest Kow Otani, twórca ścieżek dźwiękowych do wielu filmów oraz serii anime.


Shadow of the Colossus, uzyskał uznanie krytyków na całym świecie oraz bardzo wysokie oceny w rankingach amerykańskich i japońskich serwisów.

Shadow of the Colossus